Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti teatenaiskond teenis MMilt väärika tulemuse

Eesti teatekolmik: Annika Rihma, Evely Kaasiku ja Laura Joonas. FOTO: Maret Vaher

Norras toimuval orienteerumise maailmameistrivõistlustel oli viimasel võistluspäeval kavas teatejooksud. Kolmekümne naiskonna hulgas saavutas Eesti seitsmenda koha.

Avavahetuses püsis Annika Rihma pikalt liidritega koos. Lõpuosas pidi naine siiski konkurentide paremat kiirust tunnistama ning jõudis finišisse ajaga 1.33, mis tagas seitsmenda positsiooni.

ka Evely Kaasiku näitas head tempot, tõstes Eesti naiskonna kuuendaks. Liidritega peaaegu võrdväärse kiirusega liikudes hoidis ta seda positsiooni lõpuni, kaotades liidrile vaid 2.17.

Ankrunaisena rajale läinud Laura Joonas loovutas kuuenda koha soomlanna Merja Rantanenile. Ükski teine naiskond Eestit ohustama ei tõusnud ja nii vahetas Eesti esindus mulluse 12. koha oluliselt soliidsema 7. koha vastu. 

Eesti naiste parim koht MM-teatejooksus pärineb 2011. aastast, kui saavutati kuues koht. Toona oli tiimi kooseisus ka sel aastal võistelnud Annika Rihma.

«Jooksin tempos, millega jõudsin kaarti lugeda. Kui oleksin liikunud kiiremini, siis oleksin suutnud vaid teistel sabas püsida, kuid mitte enam õigeid orienteerumisotsuseid teha,» analüüsis Evely Kaasiku.

Esikolmiku moodustasid Rootsi, Šveits ja Venemaa.

Tagasi üles
Back