Järjekordne Eesti ründetalent sõlmis lepingu tippliiga klubiga

Oliver Jürgens Itaalias lepingut allkirjastamas.

FOTO: Instagram

Nõmme Unitedi 16-aastasest jalgpallurist Oliver Jürgensist on saamas Itaalia kõrgliiga ehk Serie A klubi Verona Hellase akadeemia mängija. Tõsi, ametlikku kinnitust sellele veel pole.

Jürgens postitas täna sotsiaalmeediasse pildi, kus näha, kuidas ta Verona Hellase kirjadega paberitele allkirja annab.

Juures on tekst: «Nii õnnelik Verona Hellasega liitumise üle! Nii õnnelik, et olen kolmes esimeses mängus löönud kuus väravat! Kaks väravat ja sööt debüütmängus ja kaks väravat kohtumises Sassuolo vastu.»

Ka veebileht Transfermarkt esitleb Jürgensit kui Hellase pallurit, lisades, et ta hakkab mängima U19 võistkonnas ja et ta liitus uue klubiga 20. augustil.

Eesti Jalgpalli Liidu infojuht Mihkel Uiboleht selgitas, et Jürgens ei ole veel päris ametlikult siiski Hellase mängija.

«8. augustil tuli Itaaliast meile päring, millele 12. augustil vastasime. Kuid alles täna saatis Hellas FIFA üleminekutesüsteemi avalduse, et Jürgens registreerida nende mängijaks. Tegemist on tavapärase alaealise mängija rahvusvahelise klubivahetuse protsessiga, kuid puhtjuriidiliselt ei ole Jürgens veel kindlasti Hellase mängija,» selgitas Uiboleht.

Kuidas sai noormängija Itaalias juba lepingu allkirjastada, sellele vastas Uiboleht nii: «Tahaks siiski eeldada, et mängija ja klubide vahel on info liikunud. Tavaliselt ei võta ülemineku vormistamise protsess FIFA-s väga kaua aega.»

Nõmme Unitedi asutaja ja tegevjuhi Mart Poomi kommentaari ei õnnestunud Postimehel saada.

Jürgens on mitmel viimasel hooajal löönud hulgaliselt väravaid erinevates Eesti noorteliigades, tänavu lõi jõuliselt läbi juba ka täiskasvanute hulgas. Ta jõudis Esiliiga B-s lüüa Unitedi eest 17 mänguga 28 väravat, millega on kindlalt tugevuselt kolmanda liiga suurim täpsuskütt.

Jürgens kuulub ka järgmise aasta koduseks EM-finaalturniiriks valmistuva Eesti U17 koondise kandidaatide nimekirja, kuid on selle meeskonna paljudest kogunemistest otsustanud loobuda.

Juuli lõpus siirdus samuti 16-aastane ründaja Aleksandr Šapovalov Tallinna FC Florast Saksamaale, sõlmides lepingu Bundesliga klubiga Freiburg. Jürgens ei ole ainuke Serie A meeskonna akadeemiasse kuuluv Eesti noormängija - mullu kevadel lahkus tänaseks 18-aastane Georgi Tunjov Narva Transist SPALi ridadesse.

Tagasi üles