N, 1.06.2023

Pöidlad pihku – Eesti kaks aerutajat võistlevad MM-i poolfinaalis, Joosep Karlson pääses edasi 500 meetri distantsil

Lenel Karu
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Kaspar Sula.
Kaspar Sula. Foto: Foto:Erakogu

Aerutamise MM-võistlused Ungaris on täie hooga käima läinud ning selgelt on tunda Tokyo olümpiahõngu, sest sisuliselt otsustavad need valikvõistlused edasipääsejad.

Kolmest Eesti aerutajast näitasid esimese pika võistluspäeva õhtul oma võimeid kaks – reaalne olümpiakandidaat Kaspar Sula süstal ja alles 19-aastane Deniss Tihhomirov kanuul. Mõlemad mehed sprinterid, distantsiks 200 meetrit.

Just olümpialal – 200m sprindis on kõige rohkem osavõtjaid. Kaspar Sulal oli näiteks 63 konkurenti, kes jaotatud seitsmesse eelsõitu. Esimene sõel sai eestlasel edukalt läbitud.

«Kõige rohkem olin mures stardi pärast, mis sprindis on otsustava tähtsusega. Oli see ju esimene maksimaalne pingutus pärast jõutreeningul saadud sejavigastusest paranemist,» kommenteeris Sula eelsõitu. «Õnneks kõik sujus esimesest tõmbest alates, tunnetus oli hea ja saadud kolmas koht oli edasipääsuks piisav.»

Täiskasvanute MM-i debütant Deniss Tihhomirov on sel hooajal harjutanud rahvusvahelise föderatsiooni ICF-i programmis ning jõudsalt arenenud. Tulevikumehe eelsõidu viies koht viis ta samuti poolfinaali, mis oli Dennissi seniseid kogemusi arvestades omaette saavutus. Senine parim sooritus oli tal U-23 klassi MM-i 15. koht.

Tänasel meeste ühekanuu 500 meetri distantsil pääses eelsõidust poolfinaali Joosep Karlson. Sel alal Tokyo mängude kohti ei jagata, sest tegemist ei ole olümpiadistsipliiniga. Sprindidistantside neli poolfinaali leiavad aset homme.

Aerutamise MM-võistlused Szegedi veespordi kanalil kestavad nädala lõpuni.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles