PM Saksamaal. Tänak: saime asfalditunnetuse kätte

Ott Tänak. FOTO: Sander Ilvest

Saksamaa ralli testikatsel teist aega näidanut Ott Tänak tunneb end õhtuse avakatse eel hästi.  

Hommikul sõidetud 5,2 kilomeetri pikkusel testikatsel olid vahed väikesed. Kiireim mees oli Sebastien Ogier, Tänak kaotas talle teisena 0,1 sekundiga ning Thierry Neuville ja Esapekka Lappiga kolmanda-neljandana 0,3 sekundiga.

«Hea oli hommikul asfalditunnetus kätte saada,» sõnas Tänak, kes kihutas võistlussituatsioonis viimati asfaldil viis kuud tagasi Korsikal. «Testikatse oli üsna lihtne, kuid homme lähme viinamarjaistandustesse – seal läheb juba raskeks.»

Kaks aastat tagasi suutis Tänak tänu suurepärasele rehvivalikule võita karjääri esimese asfaldiralli. Tänavu tõotab ilm püsida kuivana ning see peaks rehvivaliku kõigile lihtsamaks tegema. «Kui ilm püsib kuivana, siis keerulisi otsuseid teha ei tule. Aga see on Saksamaa, kus võib alati üllatusi juhtuda.»

Pressikonverentsil uuriti taaskord Tänakult tema tuleviku kohta. Eestlase sõnul on läbirääkimised jätkuvalt käimas ning tema eesmärk on sõita parimas võimalikus tiimis. Ühtlasi lükkas ta ümber rahvusvahelises meedias ringelnud väited, nagu oleks eestlane juba Toyotaga kokkuleppele jõudnud. «See ei ole tõsi. Allkirju paberil pole ja läbirääkimised jätkuvad.»

Saksamaa ralli saab alguse täna õhtul, kui WRC autod stardivad kell 20.08 esimesele kiiruskatsele. Tegu on sama katsega, mis sõideti täna hommikul testikatsena.

Tagasi üles
Back