PM Budapestis. Kapten Mõnnakmäe homse mängu eel: Ungari on vastane, keda läheme võitma!

Julija Mõnnakmäe

FOTO: TAIRO LUTTER / Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Eesti naiste võrkpallikoondise kapteni Julija Mõnnakmäe sõnul on Ungari võidetav vastane. Sidemängija jaoks on iga EMilt saadud võit kordaminek, aga sisimas unistab ta alagrupist edasipääsust.

Mõnnakmäe sõnul ettevalmistus Euroopa meistrivõistlusteks õnnestus.

«Tänaseks päevaks on kogu eeltöö tehtud. Eks need mängud nüüd näitavad, mis tasemel me tegelikult oleme. Arvan, et siiani on läinud hästi –  kontrollturniiril mängisime tõusvas joones ja nägime ära oma nõrkused ja tugevused. Arvan, et oleme EMiks hästi valmis.“

Koondise kapteni sõnul saavad määravaks servi vastuvõtt ja kaitsemäng.

„Meie ei ole nii võimsad nagu näiteks alagrupikaaslane Holland, aga usun, et me väga hätta ka ei jää. Püüame servi kätte saada, kaitset parandada ja võistkondlikult mängida, siis saame kõigiga mängida.

Avamängus kohtub Eesti kohe kodunaiskond Ungariga. Mängule oodatakse ligikaudu 10 000 pealist publikut, mis Mõnnakmäe sõnul võib Ungarile ka karuteene teha.

«Arvan, et meil on tegelikult lihtsam kui ungarlannadel. Kodupublik paneb kindlasti Ungarile suure surve peale. Kui tuleb täis saal, siis neile on see kindlasti suureks koormaks. Tean, et ka Eesti fänne tuleb umbes sektoritäis –  see on kindlasti meile abiks. Ootan homset huviga, sest mida rohkem rahvast, seda vingem see üritus on.»

Homsele mängule minnakse sidemängija sõnul kindlasti võidumõtetega.

«Ungari on selline vastane ,keda läheme igal juhul võitma. Kui Hollandi vastu läheb võiduks vaja suurt üllatust, siis Ungari vastu on hea õnnestumise korral kõik võimalik.»

Euroopa meistrivõistlustelt loodab 28-aastane Mõnnakmäe koondiselt eelkõige head esitust. «Olen õnnelik iga võidetud geimi ja mängu üle. Kui õnnestuks alagrupist edasi saada, oleks see ikka super kordaminek,» lõpetas koondise kapten.

Eesti naiskond mängib Euroopa meistrivõistlustel Ungariga homme kell 21.30. Mängust teevad otseülekande Postimees ja Kanal 12.

Tagasi üles