PM Saksamaal. Järveoja: nüüd algab tõsine Saksamaa ralli

Ott Tänak ja Martin Järveoja Saksamaa rallil. FOTO: Sander Ilvest

Ott Tänaku kaardilugeja Marti Järveoja sõnas pärast edukat laupäeva hommikut, et pärastlõunal algab tõsine Saksamaa ralli.

Täna pärastlõunal läbivad piloodid Arena Panzerplatte (10,73 km) ja Panzerplatte (41,17 km) kiiruskatsed. Võrreldes eelmise aastaga sõidetakse need vastupidises suunas. Kui sõjaväealal esimene ring läbi, ootab ees rehvivahetus, misjärel läbitakse need kiiruskatsed teist korda.

«Nüüd alles tuleb tõsine Saksamaa ralli. Eks paistab, mis saama hakkama,» ütles Järveoja. «Eks gravel crew esimesel tiirul annab info edasi, kust võiks kruusa peale tulla, aga oleme ikkagi kümnes auto. Kindlasti on mingeid kohti, mida on neil raske ette aimata,» ütles ta.

«Kaardilugeja seisukohast midagi teismoodi seal eriti pole, sirged jäävad ikka sirgeteks ning kurvid kurvideks. Võib-olla hommikused katsed olid rohkem sirged ja mahapöörded, pärastlõunal on rohkem ka pikemaid kurve. Kindlasti ei ole katsed rehvidele lihtsad,» jätkas Järveoja.

Küsimusele, kas eestlased sõitsid hommikused katsed läbi pigem turvaliselt, vastas Järveoja: «Rallit turvaliselt nagunii ei sõideta. Mehed pingutavad siin maksimaalselt ja käib sekund sekundis sõit.»

Saksamaa ralli 11. kiiruskatse järel on Tänaku edu Thierry Neuville'i ees 5 sekundit. Kolmandal kohal olev Sebastien Ogier kaotab eestlasele 30,3 sekundiga.

Tagasi üles
Back