PM Saksamaal. Tänak videointervjuus: üritasin Neuville'i võidusõiduga mitte kaasa minna

Ott Tänak on Saksamaa ralli viimase võistluspäeva eel kindel liider. Kui päeva esimeses pooles sõitis ta sekund sekundisse võidu Thierry Neuville’iga, siis päeva teises pooles sai eestlane konkurendi rehvipurunemise tõttu veidi kergemalt hingata.

«Thierry oli hommikul meist kogu aeg natukene kiirem, aga üritasin selle võidusõiduga mitte kaasa minna. Tahtsin jätkata sama stabiilse sõiduga nagu eile. Olud olid rasked ja andsime endast kogu aeg 100 protsenti, aga üritasime mitte 101 anda. See oli tänase päeva ainukene trikk,» ütles Tänak.

Neuville’i tabas ebaõnn 41 kilomeetri pikkuse kiiruskatse esimesel läbimisel, kui tema autol purunes rehv. Konkurendi ebaõnn andis Tänakule teiseks ringiks hingamisruumi, kuid sellegipoolest seisis eestlane silmitsi väljakutsega. «Teine ei olnud sugugi vabam ring, pigem hoopis keerulisem. Olud olid seal keerulisemad. Need tankide jaoks mõeldud teed on rehvide jaoks suur väljakutse. Eriti meie seisus, kus pidime kõike probleeme vältima.»

Tankodroomi teisel ringil purunes rehv ka Sebastien Ogier' autol. «Täna oli õnne nendel, kes sealt elusalt tagasi tulid. Meil oli veidi varu ja saime natukene ringiga sõita ja erinevaid kive vältida. Aga kui tahtsid aega sõita, pidi õnne olema, et ilma rehvipurunemiseta läbi sõita.»

Toyotadele on Saksamaa ralli seni väga edukas olnud. Tänaku järel hoiab 32,4-sekundilise kaotusega teist kohta Kris Meeke, kolmas on 41,8-sekundilise kaotusega Jari-Matti Latvala. «See seis annab võimaluse natukene rahulikumalt sõita, ei pea päris maksimumiga pingutama. Aga samas ootab homme ees pikk rallipäev ja väga keerulised katsed.»

Kui aga mõelda veidi ette ka punktikatsele, siis milline võiks olla eestlase taktika seal? «Thierry ja Sebastien lähevad seal hetkeseisuga maksimumi võtma – nendega on seal keeruline konkureerida. Aga üks-kaks punkti võiks kätte saada.»  

Saksamaa ralli üldseis enne viimast võistluspäeva:

FOTO: Postimees

Tagasi üles
Back