Tänak: tiimina on meil asjad kontrolli all, peame täna koos töötama ning esikoha koju tooma

Ott Tänak koos Martin Järveojaga Toyota Yarise roolis.

FOTO: HASAN BRATIC / AFP

Viimasele Saksamaa ralli päevale vastu minnes, on kolm Toyota sõitjat suutnud hõivata poodiumipositsioonid. Ott Tänak juhib võistlust Kris Meeke'i ees 32,4 sekundiga.

Ralli pikim päev koosnes kahest spetsiifilisest osast - hommikul sõidetud tasastest maateedest ning erinevate pinnakatetega Baumholderi sõjaväebaasi aladest.

Tänak suutis hommikuse 2,8 sekundilise vahe kasvatada viie sekundi ning pärast kahte järjestikust katsevõitu pärastlõunal oli Eesti ralliäss juba suurema vahega teistelt ees ära.

Meeke ning Latvala, kes alustasid päeva vastavalt neljandalt ja viiendalt positsioonilt, suutsid demonstreerida Toyota võimu ning hõivasid pärast katsevõite koos Tänakuga ülejäänud kaks poodiumikohta.

Toyota Gazoo Racing Rally Challenge programmi liige Takamoto Katsuta lõpetas enda esimese ametliku WRC ralli kolmanda päeva kümnendal positsioonil.

«Kogu tiimile on olnud suurepärane päev. Me teadsime juba varasemalt, et sõjaväebaasi aladel sõidetavad etapid kujunevad väga tähtsaks. Meie sõitjad suutsid masinaid oivaliselt ohjata. Praegu oleme me väga heas positsioonis, kuid täna tuleb keeruline päev, kuna viinamarjaistanduste etapid on üsnagi keerukad. Peame jätkama täielikku keskendumist,» rääkis Toyota tiimipealik Tommi Mäkinen.

«Eile hommikul proovisin ma sõita võimalikult maksimumi lähedal, kuid panin põhirõhu vigade vältimisele ning puhtale sõidule. Pärastlõunased katsed olid üsnagi keerukad ning sel hetkel oli prioriteet lihtsalt positsiooni säilitamine. Ma andsin aga endast parima ning lõpuks me saime hakkama. Sellega kaasnes aga väga suur pinge. Tiimina on meil asjad kontrolli all, peame täna koos töötama ning esikoha koju tooma,» sõnas Tänak enne viimase päeva võistluspäeva katseid.

1 Ott Tänak/Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) 2:27.21,9

2 Kris Meeke/Seb Marshall (Toyota Yaris WRC) +32,4 sekundit

3 Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) +41,8 sekundit

4 Dani Sordo/Carlos del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC) +1.10,8 

5 Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) +1.35,2 

6 Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger-Amland (Hyundai i20 Coupe WRC) +1.37,3

7 Esapekka Lappi/Janne Ferm (Citroën C3 WRC) +1.43,1

8 Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (Citroën C3 WRC) +2.09,7

9 Gus Greensmith/Elliott Edmondson (Ford Fiesta WRC) +6.02,6 

10 Takamoto Katsuta/Daniel Barritt (Toyota Yaris WRC) +6.57,4

Tagasi üles