N, 1.06.2023

Eesti paarisaeruline neljapaat sai eelsõidus neljanda koha, võistlus jätkub vahesõidus

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments
Kes istuvad EMiks paarisaerulisse neljapaati? Pildil (vasakult) Kaur Kuslap, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo.
Kes istuvad EMiks paarisaerulisse neljapaati? Pildil (vasakult) Kaur Kuslap, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo. Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisu Kaur Kuslapi, Allar Raja, Tõnu Endreksoni ja Kaspar Taimsooga jäi maailmameistrivõistlustel Austrias oma eelsõidus viie paatkonna seas neljandaks ning jätkab võistlust vahesõidus.

Eesti püsis neljandal kohal kogu sõidu.

Eestiga olid samas eelsõidus veel Holland, Itaalia, Uus-Meremaa ning Prantsusmaa, kellest Holland võttis kindla võidu (5.47,00).

Otse poolfinaali sai ka Itaalia neljapaat (+7,11).

Uus-Meremaa (+10,39) järel neljandana lõpetanud Eesti kaotas võitjale 20,17 sekundiga. Viiendana lõpetas eelsõidu Prantsusmaa (+25,33).

Esimesest kahest eelsõidust jõudsid otse poolfinaali võitjatena Austraalia ja Poola ning teise koha omanikena Saksamaa ja Venemaa.

Eesti paarisaeruline neljapaat jätkab võistlust vahesõidus 27. augustil ning nendega samas vahesõidus on ka Austria, Norra, Hiina ja Leedu.

Täna tegid oma avastardi ka paarisaeruline kahepaat (Jüri-Mikk Udam - Sten-Erik Anderson), kelle vastasteks eelsõidus olid Kuuba, Uus-Meremaa, Argentiina ja Poola. Kahjuks pidi eestlaste paarisaeruline kahepaat leppima viienda kohaga ning see tulemus neid veeranfinalistide hulka ei vii. Igast eelsõidust saab edasi kolm parimat ehk kuuest eelsõidust kokku 24 osalejat.

MM-ilt saab pääsme Tokyo olümpiale 11 parimat.

Andrei Jämsä teeb täna avastardi ka ühepaadil.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles