Toyota ajalooline kolmikvõit

Saksamaa ralli esikolmik.

FOTO: EIBNER/Alexander Neis / imago images / Eibner

Toyota Gazoo Racing suutis Saksamaal poodiumil puhta töö teha, kui lisaks Tänakule seisid teisel ja kolmandal kohal ka tema tiimikaaslased Jari-Matti Latvala ning Kris Meeke. Viimati moodustasid sama meeskonna esindajad esikolmiku neli aastat tagasi.

Toyota meeskond suutis kolmikvõiduga jõuda Hyundaist vaid kaheksa punkti kaugusele. Tänaku esimene koht andis talle MM-sarjas hetkel 33-punktilise edu. Neli aastat tagasi võttis kolm poodiumikohta Volkswagen Motorsport.

Meeskonna juht Tommi Mäkinen: «On imeline tunne, kui meie kolm autot on kolmel esimesel positsioonil. Meil on varem samasuguse tulemuse saavutamiseks veel mõni võimalus olnud, kuid lõpuks saime me sellega hakkama. Täna on väga põnev päev. Ilmselgelt oli meie auto väga hea, kuid meil olid ka kõige tugevamad sõitjad, kes näitasid, kuidas asfaldil hakkama saada. Oleme asfaldil vähe testinud ning ikka suutsime sellise tulemuse saavutada. See ütleb meie meeskonnatöö kohta palju  ja näitab, kuidas me kõik koos töötame. Olen täna kõikide üle äärmiselt uhke.»

Ott Tänak: «See on meeskonna jaoks imeline tulemus, olen kindel, et täna täna tähistame.» Ta lisas, et kindel ei saa veel milleski olla: «Meil on veel neli etappi ees, peame keskenduma ja endast parima andma. Võistlus on veel tihe ning see nädalavahetus näitas, et mitte miski ei tule kergelt.»

Tagasi üles
Back