Blogi: Kontaveit võttis US Openi avaringis ülikindla võidu

Anett Kontaveit oli US Openi avaringis kindlus ise ning sillutas võiduga 6:1, 6:1 hispaanlanna Sorribes Tormo üle tee teise vooru

FOTO: Eduardo Munoz Alvarez / APScanpix

USA lahtistel meistrivõistlustel alistas Anett Kontaveit (WTA 21.) avaringis hispaanlanna Sara Sorribes Tormo (WTA 69.) 6:1, 6:1 ning jõudis edasi järgmisesse ringi.

Avasetis näitas Kontaveit kohe algusest peale head hoogu - kohe esimese Sorribese servigeimi suutis ta murda ning seisult 3:1 sai eestlanna kirja ka teise murde. Avasett kuulus Kontaveidile seisuga 6:1. 

Ka teises setis jätkas Kontaveit sealt, kust ta esimeses pooleli jäi - seisult 1:1 sai eestlanna esimese murde, seejärel oma pallingugeimis ei loovutanud ta Sorribesele punktigi ja suutis koheselt teha ka sellise murde, kus hispaanlanna punktigi ei saanud. Kontaveit võitis ka teise seti 6:1 ning jõudis edasi teise ringi.

Enne mängu:

Eesti esireketi Kontaveidi matš hispaanlannaga toimub 6. väljaku kolmanda kohtumisena, enne peetakse üks naiste (Aleksandra Krunic, Serbia – Jelena Ostapenko, Läti) ja üks meeste (Joao Sousa, Portugal – Jordan Thompson, USA) kohtumine.

Kontaveidi mängu algusaega võib prognoosida kella 22.30 ja 23.30 vahele. Samas pole välistatud, et kahe eestlanna mänguaeg kattub – seda juhul kui 8. väljakul meeste üksikmäng venib pikaks ning 6. väljaku mängud lõppevad varakult.

Kontaveit on avaringis 22-aastase hispaanlanna vastu selge soosik, kuid viimasel kolmel hooajal on eestlanna USA lahtistel meistrivõistlustel piirdunud avaringiga, ka tema vastane Sorribes Tormo pole kordagi aasta viimasel suure slämmi turniiril esimesest ringist kaugemale jõudnud.

Tagasi üles