Hispaania velotuuri neljanda etapi võitis noor hollandlane

Neljanda etapi lõpufiniš.

FOTO: Yuzuru Sunada / ZUMAPRESS.com

Hispaania velotuuri neljas etapp lõppes sprindifinišiga, kus teravaimat jalga näitas noor hollandlane Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step). Tuuri oli sunnitud katkestama üks suurfavoriite ja tänavuse Tour de France’i kolmas rattur Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma).

Kruijswijk eile starti ei tulnud, sest tegi avapäeval toimunud meeskondliku temposõidu käigus toimunud kukkumisel põlvele viga ja see ei näidanud paranemise märke.

Ohtliku olukorra elas üle üks suurfavoriite, Tanel Kangerti tiimikaaslane Rigoberto Uran (EF Education First), kes kukkus 57 kilomeetrit enne lõppu, kuid sai tänu meeskonnakaaslaste abile peagruppi tagasi.

Etapi võitis Jakobsen, kes edestas ülimalt napilt üleeilset võitjat Sam Bennetit (Bora-Hansgrohe), kolmandaks jäi Fernando Gaviria (UAE Team Emirates).

Üldarvestuses suuri muutuseid ei olnud ja liidrina jätkab endiselt iirlane Nicolas Roche, kes edestab teisel kohal asetsevat Nairo Quintanat kahe sekundiga. Rigoberto Uran on kolmas ja temal on liidrile kaotust kogunenud kaheksa sekundit.

Täna ootab rattureid ees mägisem etapp, mis lõpetatakse 11,1 kilomeetrise lõputõusuga, mille keskmine tõusuprotsent on 7,8.

Tagasi üles