Jüri Vips: ma ei tea, kui kaugel vormel 1st olen

Andres Vaher
, reporter
Copy
Jüri Vips keerleb juba parajas keeristormis, kuid säilitab tulevikule mõeldes rahu ja kaine mõistuse.
Jüri Vips keerleb juba parajas keeristormis, kuid säilitab tulevikule mõeldes rahu ja kaine mõistuse. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Mõni päev enne Belgia GPd – kus sel nädalavahetusel kihutamas nii vormel ühed kui ka kolmed – kirjutas mainekas väljaanne Autosport: «Algab jaht Red Bulli järgmise hooaja teisele sõitjakohale. Just sellise signaali andis Red Bull, kui asendas Pierre Gasly Alex Alboniga ja saatis Gasly Toro Rossosse Daniil Kvjatile seltsiks. Järjekorra tippu tuleb liigitada ka Jüri Vips.»

«Eestlane kuulub juba Red Bulli süsteemi ja jahib sarja uustulnukana parasjagu F3 tiitlit. Samuti aitaks Vipsi ülendamine kummutada arvamust, et Red Bulli juunioride programm ei tööta enam soovitult. Seepärast tundub ta tõeliselt silmatorkava võimalusena.»

Vips veetis suure osa kolmenädalasest võistluspausist kodus, põhitegevuseks rajale tagasi kibelemine. «Need pausid ei istu mulle. Eriti nüüd, kui hoog on olnud hea ja tunnen mõnusat elevust. Tahan taas autosse hüpata ja võidu sõita,» ütles ta päev enne karussellile naasmist Postimehega kohtudes.

Märksõnad

Tagasi üles