Muinasjutuline hooaeg võib saada jätku: Ajax pääses edasi Meistrite liiga alagrupiturniirile

Christopher Krutto
Ajaxi mängijad võitu tähistamas.

Eile õhtul selgusid viimased Meistrite liiga alagrupiturniirile jõudnud meeskonnad, kelle hulgas on eelmisel hooajal poolfinaali välja jõudnud Amsterdami Ajax.

Amsterdami Ajax kohtus Meistrite liiga play-off faasis Küprose meistri APOELiga. Avamäng jäi 0:0 viiki, kuid kodus pani eelmise hooaja poolifinalist paremuse maksma. Mängu skoori avas Ajaxi kaitsja Edson Alvarez 43. minutil. 80. minutil vormistas mängu lõppskooriks 2:0 Dušan Tadic.

Õhtu teises paaris läksid vastamisi Club Brugge ja Linzi LASK, kelle avamäng lõppes Brugge 1:0 võiduga. Korduskohtumises avati skoor alles 70. minutil, kui Brugge ründaja Hans Vanaken sahistas võrku. LINZ viigistas küll mängu 74. minutil penaltist, aga viimane sõna jäi siiski Bruggele. 89. minutil skooris nende mängija Emmanuel Dennis ja paarist mindi edasi üldskooriga 3:1.

Viimase alagrupiturniirile pääsenu selgitasid välja Praha Slavia ja CFR Cluj. Seal kordas avamängu 1:0 võitu Tšehhi klubi. Mängu ainsa värava lõi kaitsja Jan Boril. Paarist läks üldskooriga 2:0 edasi Praha Slavia.