Eesti jalgpallinaiste treener homsest vastasest: olen tema suur austaja, isegi fänn!

Eesti naiskonna peatreener Jarmo Matikainen.

FOTO: TAIRO LUTTER / PM/SCANPIX BALTICS

Eesti naiste jalgpallikoondis alustab homme koduväljakul EM-valiksarja, vastaseks Euroopa meister ja MM-hõbe Holland. Paratamatult tuli heitluse eel palju juttu hollandlannade ekstrakõrgest klassist.

Eesti naiskonna soomlasest peatreeneril Jarmo Matikainenil jätkus tugeva vastase iseloomustamiseks mõistagi rohkelt kiidusõnu. Kuid eraldi peatus ta ametiõel Sarina Wiegmanil, kes 2017. aasta alguses Hollandi koondise tüüri haaras, kuue kuuga esimest korda Euroopa meistriks viis ja tänavu suvel tagatipuks MM-hõbeda tõi.

«2017. aasta EMil tegin UEFA jaoks tehnilisi ülevaateid. Juba seal sai minust Hollandi ja Sarina Wiegmani töö ja stiili suur austaja. Pärast tänavust MM-hõbedat võin öelda, et olen lausa tema fänn,» lausus Matikainen. «Tõesti, imeline treener ja imeline jalgpall, mida Euroopa parim naiskond tema käe all mängib.»

Sarina Wiegmanist sai 2,5 aasta eest esimene naistreener, kes Hollandi jalgpalliliidus professionaalse treenerina tööle asus.

FOTO: via www.imago-images.de / imago images / Pro Shots

Homse Taaveti ja Koljati duelli eel lausus Matikainen: «Me kõik teame, et meid ootab ees väga raske mäng. Aga mul on äärmiselt rõõmustav olnud kogeda, kui paljud tüdrukud on tulnud ütlema, et just seda õhtut on alates loosimisest oodatud. Ma näen nende olekust, et nad tahavad siin olla ja nii tugeva vastasega heidelda, mitte kuhugi peitu pugeda. See on täpselt õige suhtumine.»

Eesti naiskonna kapten ja praegusest koosseisust enim koondisemänge (102) pidanud Katrin Loo rõhutas, et taolisi väljakutseid ongi võimalik üksnes nautida. «Väike ärevus ikka on, aga hirmu kindlasti mitte. Mida karta? Paremat võimalust end proovile panna ei saagi ju tekkida,» tõdes Loo, kuid rahuldavast tulemusest ei soovinud rääkida. «Rahul võime olla siis, kui tuleme väljakult ära ning võime öelda, et jätsime kõik sinna ja tegime elu parima mängu.»

Eesti ja Hollandi EM-valikmäng algab homme kell 19 Lilleküla staadionil.

Tagasi üles