Eestlanna võitis allveeorienteerumise EMilt hõbemedali

Esikolmik
Esikolmik Foto: Spordiklubi Fortuna

Saksamaal Berliini lähedal Störitzsees toimuvatel Euroopa täiskasvanute ja noorte meistrivõistlustel allveeorienteerumises tuli Eestisse teine medal. Pronksile lisandus nüüd ka hõbe.

Täna toimunud tsooni ujumise harjutuses olid stardis kõik neli eestlast. Parima tulemuse saavutas Anastassia-Anna Kunitsõna kes võitis naiste arvestuses hõbemedali, esimese koha sai Ungarlanna Katalin Hatazi kes ujus 640 m distantsi kolme sekundi võrra kiiremini, kolmas oli Slovakkia esindaja Radka Rutz.

Meestest jagas Vladimir Kunitsõn viidendat kohta Venemaa esindajaga, Carmel Uibopuu saavutas neidude arvestuses 10 koha.

Kokku oli see Eestile teine medal nendelt võistlustelt ja naiste arvestuses esimene medal individuaalaladel allveeorienteerumises alates 1990. aastatest. Järgmisel aastal toimuvad Euroopa meistrivõistlused Eestis.