Kontaveit: ei mõelnud hetkekski, et võin matši kaotada

Anett Kontaveit

FOTO: AFP7 / ZUMAPRESS.com

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 21.) alistas eile US Openi Suure slämmi tenniseturniiri teises ringis Austraalia tennisisti Ajla Tomljanovici (WTA 47.) kolmes setis 4:6, 7:5, 6:2. Kontaveidi järgmiseks vastaseks laupäeval peetavas kohtumises on šveitslanna Belinda Bencic (WTA 13.).

Kontaveit ütles pärast mängu Postimehele, et lisaks tugevale vastasele tuli võidelda ka väljakul keerutanud tuulega.

Tuul näiski mängijaid häirivat, sest matš algas vastastikuste geimimurretega.

«Tegelikult olin kogu matši vältel enesekindel.  Esimese servigeimi kaotus mind ei heidutanud,» rääkis Kontaveit.

«Teadsin, et Tomljanovic on äärmiselt agressiivne mängija, ta lööb tugevamini kui mina ja toob palju palle tagasi. Austraallannal on ka väga korralik serv ja jõuline tagakäsi, raske oli.»

Esimeses setis tuligi eestlannal tegeleda rohkem kaitsemänguga kui tavaliselt ning seisul  4:4 õnnestus Tomljanovicil veelkord eestlanna palling murda ja avasett 6:4 võita.

«Kuigi tegemist oli minu jaoks äärmiselt ebamugava vastasega, ei mõelnud hetkekski, et võin matši kaotada. Isegi siis mitte, kui vastane tuli teises setis 2:5 kaotusseisust välja. Mängisin punkt punkti haaval ja püüdsin oma mängujoonisest kinni pidada. Võib olla varieerisin mängu rohkem, kui vastane,» ütles Kontaveit. 

Kontaveit mängiski kaks järgmist setti kindlamalt ja võitis 7:5, 6:2 ning kogu matši 2:1.

Eestlanna tuleb US Openil väljakule tänagi, kui koos venelanna Darja Kasatkinaga üritatakse naiste paarismängus edasipääsu tugeva USA paari Raquel Atawo/Asia Muhammad vastu.

«Mulle on paarismäng üha rohkem meeldima hakanud. Saame Dašaga (Daria Kasatkina – toim.) hästi läbi ja klapime ka väljakul suurepäraselt. Mingit võidukohustust meil ole,» rääkis Kontaveit.

Laupäevase US Openi kolmanda ringi vastase Bencici kohta lausus eestlanna, et tegemist on väga kõva tüdrukuga.

«Pean šveitslanna vastu mängima oma parimat mängu, Bencicil on olnud hea hooaeg,  mul on vaja kindlasti natuke juurde panna,» sõnas Kontaveit.

Reedene paarismäng Kasatkina/Kontaveit – Atawo/Muhammad (16. asetus) peetakse 6. väljaku kolmanda mänguna. Enne seda on platsil naiste ja meeste paarismängud. Seega mängu algus võib jääda 20.15-20.45 vahele. 

Tagasi üles