Blogi: Vips kaotas Belgia GP esimeses sõidus tiitlikonkurentidele punkte

Christopher Krutto
Copy
Jüri Vips.
Jüri Vips. Foto: Dutch Photo Agency/Red Bull Content Pool

Jüri Vips (Hitech) lõpetas vormel 3 Belgia GP esimese sõidu viiendal kohal ja kaotas tiitlikonkurentidele Robert Shwartzmanile (Prema) ja Jehan Daruvalale (Prema) punkte.

Sõit algas hoogsalt. Mitmed autod käisid rajalt väljas ja seina sõitis Alex Peroni (Campos Racing), kes pidi sõidu katkestama. Vipsist läksid ohtlikumad olukorrad mööda ja tema jätkas kuuendal kohal.

Suurepärast kiirust näitas brasiillane Pedro Piquet (Trident), kes möödus esimesel ringil Daruvalast ja hakkas kiirelt vahet sisse sõitma.

Vips oli pikalt jaapanlase Yuki Tsunoda (Jenzer Motorsport), kelle ees asetsesid konkurendid Shwartzman ja Daruvala. Tsunoda kaitses positsiooni hästi ja Vipsil tekkis reaalne võimalus mööduda alles sõidu viimasel ringil. Tsunoda valmistus mööduma Leonardo Pulcinist (Hitech) ja jaapanlase tuules jälgis olukorda Vips. Kui Tsunoda asus vasakult Pulcinist möödasõitu tegema, läks eestlane itaallasest mööda paremalt poolt ja suutis üle kavaldada ka Tsunoda ning tõusis neljandaks.

Sõidu viimases kurvis tegi Vips kerge eksimuse, mille tõttu möödus temast taanlane Christian Lundgaard (ART GP) ja eestlane pidi sõidu lõpetama viiendana.

Üldarvestuses hoiab esikohta Shwartzman 142 punktiga, teine on Vips 122 punktiga ja kolmas endiselt Daruvala 119 punktiga.

Järgmine sõit peetakse samal rajal homme. Esimesed kaheksa masinat lähevad rajale pööratud järjestuses. See tähendab, et Vips stardib neljandalt kohal. Rivaalid Daruvala ja Shwartzman vastavalt kuuendalt ja seitsmendalt positsioonilt.

ENNE SÕITU

Vips lõpetas eile peetud kvalifikatsiooni kuuendana. Tema tiitliheitluse suurimad rivaalid Robert Shwartzman (Prema) ja Jehan Daruvala (Prema) lõpetasid vastavalt neljanda ja esimesena.

Vips on pärast halba hooaja algust suutnud näidata head kiirust. Ta on tänavusel hooajal saanud kaks sõiduvõitu ja lisaks veel ühe poodiumikoha.

Üldarvestuses juhib hetkel venelane Shwartzman, kes on suutnud koguda 124 punkti. Talle järgneb teisel kohal Vips. kes on kogunud 112 punkti. Kolmandal kohal oleval Daruvalal on 104 punkti.

Tagasi üles