Maailma esinumber ei jätnud USA noorele talendile mingit võimalust

Toimetas Indrek Raudkivi
Naomi Osaka lohutas nutma puhkenud Coco Gauffi
Naomi Osaka lohutas nutma puhkenud Coco Gauffi Foto: Geoff Burke / USA TODAY Sports/Scanpix

US Openi tenniseturniiri kolmanda ringi kohtumises alistas naiste maailma esinumber Naomi Osaka (Jaapan) Coco Gauffi 6:3, 6:0. Matšijärgses väljakuintervjuus ei suutnud kumbki mängija pisaraid tagasi hoida.

US Openi tiitlikaitsja Osaka ei jätnud 15-aastasele Gauffile sisuliselt mingit šanssi. Matš kestis seitse minutit üle tunni. Jaapanlanna oli üle igas mängu elemendis, realiseeris seitsmest murdepallist koguni kuus, lõi viis ässa ja võitis lõpuks kaheksa viimast geimi. Osaka tegi mängus 24 äralööki, samal ajal kui Gauff vaid kaheksa. Jaapanlanna kohtub kuueteist parema seas Belinda Benciciga, kes sai haigestunud Eesti esireket Anett Kontaveidilt teatavasti loobumisvõidu.

Vaata mängu tipphetki siit:

Äärsmiselt emotsionaalseks kujunenud väljakuintervjuu:

Naiste üksikmängus pääses üllatusvõiduga 16 parema hulka ka sakslanna Julia Görges (WTA 26.), kes alistas täiesti liimist lahti olnud hollandlanna Kiki Bertensi (WTA 7.) 6:2, 6:3. Taanlanna Caroline Wozniacki (WTA 19.) jäi alla Kanada tennisistile Bianca Andreescule 4:6, 4:6 ning Taylor Townsend (WTA 93.) oli parem rumeenlannast Sorana Cirsteast (WTA 106.) 7:5, 6:2.