FC Barcelona kaotas taas punkte, 16-aastane kasvandik tegi ajalugu

16-aastane Ansu Fati väravat tähistamas.
16-aastane Ansu Fati väravat tähistamas. Foto: ANDER GILLENEA / AFP

26-kordne Hispaania meister FC Barcelona viigistas eile La Liga uustulnuka Osasunaga 2:2. Kataloonia gigantidel on kolme vooruga kogutud neli punkti, mis tähistab üle kümne aasta halvimat hooaja algust.

Barcelona jaoks jooksid asjad rappa juba seitsmendal minutil, kui Osasuna asus Roberto Torrese väravast juhtima. Viigivärav löödi alles 51. minutil, seekord oli täpne 16-aastane Ansu Fati. Antud vägitegu tegi noormehest läbi aegade noorima skooritegija, kes FC Barcelona eest Hispaania kõrgliigas platsile jooksnud.

64. minutil viis Arthur suurklubi juba juhtima ning sealsed staarid võisid kergendatult hingata. Kuid võta näpust. Kümme minutit enne täisaja täitumist mängis Gerard Pique kastis käega ja peakohtunik määras penalti, mille realiseeris esimese värava autor Torres.

FC Barcelona paikneb eilse 2:2 viigi järel liigatabelis seitsmendal kohal. Nende igipõlisel rivaalil Real Madridil on sama palju punkte, kuid neil on üks mäng vähem peetud.