Leedu korvpallikoondis hävitas MM-i avamängus Senegali

Jonas Valanciunas.
Jonas Valanciunas. Foto: Kim Kyung-Hoon / Reuters / Scanpix

Korvpalli maailmameistrivõistluste H-alagrupi teises kohtumises alistas Leedu Senegali koguni 101:47.

Leedu alustas kohtumist kohe vägevalt, sest vaid paari minutiga spurditi Senegalilt 13:2 eest ning sealt tagasiteed enam Aafrika tunamulluse pronksmedalistil polnud. Poolajaks oli vahe suurenenud juba 27-punktiliseks ja Senegali palluritel oli väga suuri probleeme Leedu kaitse lahtimurdmisel.

Teisel poolajal jagas Leedu koondise peatreener Dainius Adomaitis mänguaega kõikidele mängumeestele, vältimaks võimalikke vigastusi. Pingevabas õhkkonnas mängides näitas lõpuks tabloo Leedu 101:47 võidunumbreid.

Leedu koondises viskas koguni seitse mängijat kahekohalise arvu punkte, nendest enim 13 jäi nii Mantas Kalnietise kui ka Jonas Valanciunase arvele. Viimasele lisaks ka 11 lauapalli.