Karl Patrick Lauk jäi Prantsusmaal «rohkete lolluste» tõttu neljandaks

Karl-Patrick Lauk

FOTO: Saarte Hääl

Karl Patrick Lauk sai nädalavahetusel sõidetud UCI 1.2 sõidul Grand Prix de Nogent-sur-Oise 4. koha.

Prantsusmaal Pariisi külje all toimunud võidusõidul kuulus saarlane kaheksamehelisse jooksikutegruppi, kuid võitu oli siiski keeruline realiseerida, sest võitnud mehe meeskonnast Roubaix'st oli jooksikute seas kolm ratturit, kes said oma tööga hästi hakkama.

«Võit oli nagu juba olemas, aga reaalsuses mitte. Terve sõit oli väga ründav, õnneks saime jooksikute pundi ca pool ringi enne lõppu kätte. Jalg oli päris hapu juba, kuid siiski piisav ning pärast viimast tõusu ütlesin tiimikale, et lähme kindla peale ja panen finiši ära, hoidku rünnakutel silm peal ja ärgu tööd nendega tehku,» kommenteeris Lauk.

«Kahjuks ei teinud mees midagi ja pidin ise kõigega hakkama saama. Selle segaduse peale pidin palju energiat raiskama, et asi koos püsiks. Roubaix oli nelja mehega esindatud ja ei saanud neid kuskile lasta. Lõpp tundus soosiv, kuid tiimikaaslase passiivne sõit rikkus finiši ära, sest pidin liiga vara alustama, mis tõi endaga lõpus kaasa ka pisut krambitamist. Ilmselgelt on neljas koht sellises olukorras pettumus, liiga palju lollusi selle asemel, et sõit ilusaks võiduks vormistada, aga eks pean positiivne olema ja järgmistel sõitudel vead korvama,» jätkas Lauk.

Tagasi üles