Lehis treenerivahetuse soovist: on palju nüansse, ühest põhjust pole
Katrina Lehise ja Helen Nelis-Naukase koostöö kestis 16 aastat

Juulis Budapestis peetud MMil sai Katrina Lehis (paremal) Eesti parimana 13. koha. 

FOTO: Rahvusvaheline Vehklemisliit/Bizzi Team

Eesti epeevehklemise tiimi ankrunaise, mulluse Euroopa meistri Katrina Lehise otsus lõpetada koostöö treener Helen Nelis-Naukasega sündis sportlase sõnul paljude asjaolude kokkulangemisel.

«Minu soov on jõuda olümpiale ja tunnen, et selleks on vaja muutust. Olen jälginud oma arengut ning analüüsinud oma võistlusi ja tulemusi. Minu soov on olla kõige kõrgemas tipus. Täna tunnen, et vajan treeningutele nii uut lähenemist kui ka motivatsiooni. Kas see muutus viib mind ka soovitud tulemuseni, näitab aeg. Kui ma seda aga ei proovi, siis ma ei saagi seda kunagi teada,» teatas Lehis meediale saadetud kirjas.

Millal ta hakkas tunnetama muudatuste tegemise vajadust? Kas pärast juunikuist avaringiga lõppenud EMi? Pärast juulis peetud MMi, mis tõi põhiturniiril kaks võitu ja 13. koha? Veel varem? «Ma ei oskagi ajaliselt öelda,» lausus Lehis Postimehele. «Tundsin, et vajan midagi uut. Olen veel noor sportlane.»

Lehis tänas kirjas Nelis-Naukast panustatud aja ja kõige muu eest, mida esimene treener on eelnevatel aastatel õpilase heaks teinud. Neid aastaid on kokku aga juba lausa 16 - nii kaua on Lehis vehklemisega tegelnud.

Lehis ei osanud täpselt välja tuua, milliseid muutusi ta eelkõige teha soovib. «On nii palju nüansse,» märkis ta.

Lehis ei soovinud kommenteerida midagi uue juhendaja seonduvat, sealhulgas seda, kui kaua on ta otsingutega tegelnud. Vehkleja lisas, et kõik asjad on veel lahtised. Samas teatas ta kirjas, et teeb otsuse oma tuleviku ja treeneri osas teatavaks 10. septembril.

Tagasi üles
Back