Rosberg: Vettel oli Belgias nagu Barrichello

Rubens Barrichello (paremal) ja Michael Schumacher.

FOTO: / imago/Sven Simon

2016. aasta vormel 1 maailmameister Nico Rosberg võrdles Belgia etapil nähtud Ferrari tiimikorraldust ajaga, kui kuninglikus sarjas domineeris Michael Schumacher.

Ferrari sõitja Sebastian Vettel pidi Belgia etapil leppima Charles Leclerci abistamisega, lastes meeskonna korraldusel tiimikaaslase endast mööda. Kui eelnevatel aastatel, kui Vetteliga sõitis Ferraris soomlane Kimi Räikkönen, oli sakslane selge esisõitja, siis paistab, et nüüd koheldakse tiimikaaslasi võrdselt.

«Leclerc sõidab sel aastal väga hästi. Ma arvan, et see on talle vaimselt väga oluline ja esimese võidu saamine annab talle enesekindlust juurde. Ta tunneb end selle autoga hästi,» kommenteeris vormelieksperdina töötav Rosberg, vahendab portaal PlanetF1.com.

Rosberg meenutas aega, kui Ferraris sõitsid sakslane Schumacher ja brasiillane Rubens Barrichello, kes pidi korduvalt tegema nimekama mehe jaoks sarnaseid manöövreid. «Vaene Vettel, kes oli Belgias nagu Barrichello. Ta lihtsalt aitas meeskonnakaaslast. Vaatame, kuidas neljakordne maailmameister sellega toime tuleb, aga kindlasti pole ta sellise olukorra üle eriti õnnelik,» sõnas Rosberg.

Tagasi üles