Suvel agaralt 3x3 korvpalli mänginud Martin Dorbek: puhkan piisavalt, aga mitte liiga palju
Galerii: maineka turniiri võitnud eestlased saabusid kodumaale

Teisipäeval jõudsid Kanadast 3x3 tänavakorvpalli turniirilt Red Bull Reign tagasi kodumaale kossuässad Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Kristjan Evart ja Jaagup Toome, kes tõid koju meistritiitli napsates selle finaalmängus Venemaa eest. Lennujaama oli neid tulnud tervitama suur hulk lähedasi sõpru ja Eesti Korvpalliliit.

Meeskonna kapten Dorbeku sõnul suutis meeskond finaalvõistlusel enda parimat mängu näidata. «Esimeses kohtumises Belgia vastu olime veel täitsa unised, aga poolfinaal ja finaal õnnestusid täielikult. Eks meil kukkusid igasugused hullud sisse ka, aga arvestades asjaolu, et mina ei ole kunagi Jaagupiga varem ühes võistkonnas mänginud ja niimoodi lennujaamas kokku saada ja asjad paika panna – kõik teadsid oma rolli ja mäng tõepoolest sujus,» kommenteeris Kalev/Cramo pallur.

Dorbekul jagus kiidusõnu ka turniiri korraldajale Red Bullile: «Meediat oli kohal väga palju, isegi kohalikule telekanalile sai intervjuud anda. Kogu kajastus ja melu tegi selle võistluse eriliseks ja suureks. Väga mõnus kogemus,» ütles ta.

3x3 korvpall on 28-aastase Dorbeku jaoks alati südamelähedane olnud. Kas profikorvpallur suvisel perioodil ikka piisavalt puhata saab? «Ma ikkagi valin, mis 3x3 etappe kaasa teen, et saaksin samaaegselt puhata ja tänavakorvpallist rõõmu tunda. Nädala sees teen oma trenne ja nädalavahetustel käin ennast nii-öelda lahti mängimas. Puhkan suvel piisavalt, aga mitte liiga palju,» lausus Dorbek, kellele meeldib 3x3 formaadi juures asjaolu, et rünnak ja kaitse vahelduvad kiiremini ning palliga saab rohkem tegutseda. «Samuti pakub 3x3 teistmoodi emotsiooni ja vaheldust saalikorvpallist.»

Kas värskel Red Bulli maailmaturnee tšempionil tuleb juba täna õhtul Kalev/Cramo trenni minna või saab veel natuke hinge tõmmata? «Ma pean nüüd klubiga konsulteerima, õhtul on tõepoolest trenn,» muigas Dorbek.

Red Bull Reign sari jätkub ka järgmisel aastal, kui 3x3 on esimest korda ka ametlikus olümpiaprogrammis. Sarja on juba registreerunud 25 riiki, sealhulgas Eesti.

Tagasi üles
Back