Ralliguru: Ott Tänak on tänavu võitmatu

Ott Tänak Saksamaa ralli võidutrofeega.

FOTO: SANDER ILVEST / Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Ralliguru Colin Clark rääkis oma hiljutises saates «Thoughts from the Kitchen Table» möödunud Saksamaa rallist ning kiitis Ott Tänakut ja Toyota meeskonda.

Clark alustas saadet teemapüstitusega: «Räägime rallist – mida me õppisime Saksamaa rallist?» Küsimusele järgnes konkreetne vastus: «Ma arvan, et number üks asi, mida õppisime sellelt rallit, on see, et Ott Tänak on hoos! Kas ta on tänavu võitmatu? Jah, ma arvan, et nii on!»

«See aga ei tähenda seda, et ta võidab kõik järgmised rallid, sest on palju erinevaid tegureid, mis võivad mängu tulla,» jätkas Clark ja lisas seejärel, et ehk on Toyota oma probleemid lahendanud, mis hooaja alguses maksid Tänakule võib-olla kaks-kolm rallivõitu.

Clark märkis, et ilmselt kõik eeldasid, et Tänak on Saksamaal kiire, aga sama ei oodatud tema meeskonnakaaslastelt Jari-Matti Latvalalt ja Kris Meeke’ilt. Ralligurul jagus Toyota teise ja kolmanda sõitja suunas ohtralt kiidusõnu. Eriti rõhutas ta asjaolu, et Latvala ja Meeke aitasid sarja üldarvestuses nii Tänakut kui ka tiimide arvestuses Toyotat.

Muuhulgas puudutab Clark teemat, mis puudutab Eesti ralliässa tulevikku. Ehk teisisõnu: millises meeskonnas jätkab karjääri Tänak? Kuula ralliguru mõtteid allolevast videost.

Tagasi üles