Rafael Nadal pääses USA lahtistel poolfinaali ja kohtub seal itaallasest üllatajaga

Kris Ilves
Rafael Nadal.
Rafael Nadal. Foto: Adam Hunger / AP

New Yorgis jätkuvatel USA lahtistel tennise meistrivõistlustel murdis nelja parema hulka teise asetusega hispaanlane Rafael Nadal, saades veerandfinaalis 6:4, 7:5, 6:2 jagu argentiinlasest Diego Schwartzmanist (ATP 23.).

Seejuures loovutas Nadal nii esimeses kui teises setis kaks oma servigeimi, kuid murdis omakorda kolm korda vastase pallingu. Kolmandas setis pääses hispaanlane murdega peale kuuendas geimis, tehes seisuks 4:2. Järgmised kaks geimi kuulusid Nadalile.

Nadal kohtub nelja parema hulgas itaallasest üllataja Matteo Berrettiniga (ATP 25.), kes alistas ligi neli tundi kestnud veerandfinaalis prantslase Gael Monfilsi (ATP 13.) 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 7:6 (5). Kiires lõppmängus pääses Berrettini 4:1 juhtima ja kuigi kaotas oma pallingul kaks punkti, siis eduseisu enam käest ei andnud.

Teise poolfinaalpaari moodustavad 20-kordse suure slämmi turniiri tšempioni Roger Federeri konkurentsist lülitanud bulgaarlane Grigor Dimitrov (ATP 78.) ja viienda asetusega venelane Daniil Medvedev.

Loe ka: «USA lahtistel poolfinaali jõudnud 19-aastane tennisist: kas see on päris elu?»