Risto Lepp võtab isalt treeneriohjad üle: olen trennis väga nõudlik ja soovin detailidesse minna

Risto Lepp (paremal) ja Jüri Lepp.

FOTO: HC Tallinn

Eile nimetati HC Tallinna meeste käsipallimeeskonna peatreeneriks klubi asutaja ja senine tegevjuht Risto Lepp (36). Senine peatreener Jüri Lepp (60) asub Eesti meeste esiliiga võistkonna Raasiku/Mistra peatreeneriks, kuid jääb pealinnaklubis teiseks treeneriks.

Tallinna klubi asutaja ja eestvedaja Risto Lepp võtab treeneriohjad üle isa Jüri Lepalt. «Esialgne plaan oli mul alustada järgmisel hooajal, kuid hiljuti selgus, et saame oma duubelmeeskonna luua juba alates sellest hooajast Tallinnast paarikümne kilomeetri kaugusel Raasikule,» lausus klubis seni tegevjuhi rollis olnud Risto Lepp.

«Järelkasvumeeskond hakkab mängima Eesti meeste esiliigas ning Jüri saab Raasiku/Mistra peatreeneriks. Kuna Raasikul valmis aasta tagasi suurepärane käsipallisaal, siis pidime kasutama võimalust ning oleme koostöös Tallinna Spordikooli ja kohaliku suurfirmaga Mistra-Autex projekti ellu viimas,» lisas ta.

Jüri Lepp: «Pakkusin peatreeneri kohta Ristole kohe juba eelmise hooaja lõppedes, kuid ta veel siis tahtis aastakese HC Tallinna organisatsiooni tugevamatele alustele üles ehitada. Mida nooremana peatreenerina alustada ning kogemust saada, seda suurem on võimalus, et Ristost kunagi võib edukas treener saada. Raasiku projektiga alustasime eelkõige seetõttu, et saaks käsipallimaastikule ühe kantsi juurde. Kuna klubi suurtoetaja Mistra/Autex soovib käsipalli investeerida ning plaanid suured, siis ei imestaks kui me juba järgmine hooaeg mängime Eesti meeste meistriliigas.»

Risto Lepp on HC Tallinna meeste võistkonna projekti algatajana seni olnud mängijatele nii mentori kui abitreeneri rollis. Kevadel 2019 tegi Lepp peale kuueaastast vahet paarikuise tagasituleku ka mängijana, mis lõppes klubi jaoks ajaloolise hõbemedaliga.

«Oleme hoidnud oma standardid võistkonna loomisest saati väga kõrged. Oleme loonud võistkonna juurde üksteist toetava kultuuri, mida tahame pidevalt professionaalsemaks muuta. Meeskonnavaim on väga hea ning mehed tõsiselt asja juures. Olen meestele aastate jooksul juba isegi liiga palju seminaridel korrutanud, kui tähtis on arengu jaoks võimalikult professionaalne elustiil – piisav ööuni, mitmekülgne toitumine, toidulisandid, taastusvahendid ning positiivne ellusuhtumine.

Nüüd on mul aeg targutamine lõpetada ning alustada igapäevast tööd nii trennis kui mängudel, et me jõuaks ka oma lähima eesmärgini ehk moodustada Tallinnasse võimalikult professionaalne käsipalliklubi. Esialgu oli juba plaan möödunud juulis ja augustis hoida mängijad täisprofessionaalid, kuid erinevate põhjuste tõttu me sel hooajal seda veel ellu ei suutnud viia. Mul ei ole plaani inimesena muutuda ning röökivaks hüpiknukuks kehastuda.

Treenerina olen trennis kindlasti väga nõudlik ja soovin mängijatega veel rohkem detailidesse minna, et nende areng jätkuks. Mängu ajal soovin vaadata suur pilti, säilitada külma pea ning mehi julgustades nõustada. Meil on väga hea ja lai treeneritiim, kellel omavaheline klapp super,» sõnas Risto Lepp.

Risto Lepale lisaks kuuluvad treenerite hulka ka väravavahtide treener Martin Lillepea, üldfüüsilise ettevalmistuse treener Jürgen Soo ning uue treenerina liitunud Taavi Tibar. Viimased kuus hooaega nii mängija kui treenerina Soome ja Norra klubides tegutsenud Tibar alustab HC Tallinna juures tööd ka 1. klassi laste projektijuhina, kuna klubi on alates septembrist alustanud uue generatsiooni peale kasvatamise projektiga nii Pirital, Lasnamäel, Pelgulinnas, Pääskülas, Laagris, Peetris, Mustamäel ning kesklinnas.

Risto Lepp jääb HC Tallinna klubis endiselt eestvedajast visionääri rolli, kuid tegevjuhi ametiga kaasnevad administratiivsed kohustused lähevad esindaja Ergo Rohi õlgadele ning erinevad projektid jagatakse klubiga seotud inimeste vahel ära.

Tagasi üles