MMil kriips peal: Balta sai soojendusel vigastada ja loobus võistlusest
Lisatud treeneri kommentaar

Ksenija Balta.

FOTO: Tairo Lutter

Täna toimuvad kergejõustikuklubi Vike lahtised kergejõustikuvõistlused  pidid olema kaugushüppaja Ksenja Balta jaoks viimane võimalus MM-normi täitmiseks. Paraku sai Eesti esinumber Rakveres toimuva võistluse soojendusel vigastada ja loobus normi püüdmisest.

Balta treener Andrei Nazarovi sõnul ei ole probleemi tõsidus hetkel selge. «Hetkel ei oska öelda, kas tegu on vigastusega või lihtsalt kerge probleemiga. Ksenja tundis soojenduskatsel kubemepiirkonnas tugevat valu, mistõttu oli targem võistlusest loobuda. Hetkel ei tundu olukord siiski väga hull olevat. Saranane probleem on Ksenjat sel hooajal ka varem natuke seganud, aga mitte nii, et võistlus tulnuks pooleli jätta.»

Nazarovi sõnul on sellega Balta hooaeg tõenäoliselt lõppenud. «Isegi kui tahta võistelda, siis võistlusi lihtsalt enam pole,» lõpetas treener.

Balta selle hooaja parim on Eesti meistrivõistlustel hüpatud 6.53. MM-normi täitmiseks pidanuks eestlanna täna hüppama 6.72.

Veel augustis rääkis Balta, et õnnestumise korral ei tohiks MM-norm talle probleeme tekitada: «MM-norm 6.72 on mul jala sees. Kui taban ideaalselt pakku ja saan kätte mõnusa tuule, siis ei imesta, kui tuleb ka olümpianorm 6.82. Olen selleks võimeline.»

Tagasi üles