Belgia vanameister võttis üle nelja aasta suurtuurilt etapivõidu

Philippe Gilbert

FOTO: ANDER GILLENEA / AFP / Scanpix

Hispaania velotuuri 12. etapp, kogupikkusega 171,4 km, kuulus Belgia vanameistri Philippe Gilbert'ile (Deceuninck–Quick-Step), kes vägeva soolosõiduga etapivõidu omale taskusse pistis. 

Vuelta 12. etapp viis ratturid Navarra piirkonnast Bilbaosse ning teekonna jooksul ületati neli 3. kategooria tõusu. Kohe sõidu alguses põgenes peagrupilt eest 13-meheline jooksikute seltskond ning nende seast selgus ka võitja. 

Viimasel nukil, kus tõusunurk oli kohati lausa 16-kraadine, ründas 37-aastane Gilbert, kellega ei suutnud kaasa minna ükski rattur ning nii sõitiski belglane ihuüksi võidu suunas. Talle kaotasid teiseks ja kolmandaks tulnud Hispaania ratturid Alex Aranburu (Caja Rural–Seguros RGA) ning Fernando Barceló (Euskadi–Murias) kolme sekundiga.

Suures mängus püsib seis muutusteta, kui velotuuri juhib jätkuvalt sloveen Primož Roglic (Team Jumbo-Visma). Tema edu hispaanlase Alejandro Valverde (Movistar) ees on minut ja 52 sekundit. Kolmandal kohal sõidab kolumblane Miguel Angel Lopez Moreno (Astana), kes jääb liidrist kahe minuti ja 11 sekundi kaugusele. 

Hispaania velotuur jätkub juba homme 13. etapiga, kui läbitakse 166,4 km ning lõpueel ootab rattureid raske finišitõus. 

Tagasi üles