N, 23.03.2023

Joshua lubas Ruizilt kordusmatšis tiitlid tagasi võita

Toimetas Indrek Raudkivi
Joshua lubas Ruizilt kordusmatšis tiitlid tagasi võita
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anthony Joshua (paremal) ja Andy Ruiz kohtuvad poksiringis  taas 7. detsembril Saudi Araabias
Anthony Joshua (paremal) ja Andy Ruiz kohtuvad poksiringis taas 7. detsembril Saudi Araabias Foto: MIKE SEGAR / REUTERS

Anthony Joshua on kindel, et kordusmatšiks maailmameistritiitlile Andy Ruizi vastu on ta palju paremini valmis ja fookus paigas. Tiitlimatš leiab aset 7. detsembril Saudi Araabia linnas Dirivah.

Joshua (22 võitu, neist 20 nokaudiga, 1 kaotus) tahab WBA, WBO, IBO and IBF maailmameistrivöösid tagasi võita. Teatavasti kaotas ta favoriidina 1. juunil Madison Square Gardenis seitsmeraundilises matšis kõik meistrivööd Ruizile (33 võitu, neist 22 nokaudiga, 1 kaotus). Ruizi peeti enne matši ilmselgeks autsaideriks, kuid mehhiklane lõi Joshua neli korda põrandale, enne kui kohtunik matši katkestas.

«Eelmises matšis tegin kõik valesti,» ütles Joshua eile New Yorgis aset leidnud kordusmatši ametlikul promoüritusel.

« Süüdistan kaotuses vaid iseennast. Kuid detsembris saan ma selle heastada.»

«Ma ei ole märganud, et räägitakse eelseisvast matšist. Kuulen igal pool ainult Ruizi nime. Kõik räägivad ainult temast. Ja see on õnnistus. Minust saab hunt lambanahas. Valmistun mentaalselt ja täie tõsidusega järgmiseks matšiks,» lisas 29-aastane Briti nahkkindamees.

2012.aasta Londoni olümpiamängude kuldmedalivõitja ütles, et on 11-aastase karjääri jooksul palju kogenud.

«Kaotasin ka amatöörina. Oleks ma pärast kaotuseid asja pooleli jätnud, poleks praegust hetke. Kaotasin Ruizile tiitlivööd. Kui oleksin siis lõpetanud, poleks praegust hetke. Niikaua kui hingan, anna endast parima, et olla läbi poksi spordi suursaadikuks. Nii ma tunnen. Ootan juba, et millal oma tiitlid tagasi võidan,» rääkis Joshua eilsel tiitlimatši promoüritusel.

Märksõnad
Tagasi üles