Tipphetked: Serbia alistas võrkpalli EMi poolfinaalis Itaalia

Täna tehti algust naiste võrkpalli Euroopa meistrivõistluste poolfinaalidega, kus esimesena läksid vastamisi Serbia ja Itaalia. Suurest vastasseisust väljusid parimatena serblased, kes alistasid ametikaaslased seisuga 3:1

Serbia tiim oli terve kohtumise vältel domineerivas rollis. Esimesed kaks geimi võideti 25:22 ja 25:21. Kolmandas vaatuses suutsid itaallased kaotusseisu vähendada minimaalseks (25:21), kuid comeback'i lootus kustutati otsustavas geimis, mille serblased võitsid 25:20.

Serblannad jäävad finaalivastast ootama teisest poolfinaali matšist, kus on vastamisi Türgi ja Poola rahvuskoondised.

Mäng täispikkuses järelvaadatav:

Turniiri suurfavoriit Serbia tuli A-alagrupist läbi punktigi loovutamata. Turniiri esimeses faasis alistati kindlalt nii Türgi, Prantsusmaa, Bulgaaria, Soome ja Kreeka koondised. Kaheksandikfinaalis alistasid serblased kindalt 3:0 Eesti alagrupikaaslase Rumeenia. Veerandfinaalis käis serblannade jõud 3:0 üle Bulgaaria naiskonnast.

Poolfinaal Itaaliaga saab Serbia jaoks olema senise turniiri suurim pähkel. Ka tänane vastane Itaalia võitis oma alagrupi, kuid loovutas ühe mängu. Itaallannad jäid alagrupi viimases mängus 2:3 alla Poola naiskonnale. Kaheksanikfinaalis alistas Itaalia Slovakkia 3:0, veerandfinaalis oldi 3:1 paremad Venemaast.