FIBA avaldus: kohtunikud eksisid Leedu vastu, aga tulemus jääb kehtima
Eksinud kohtunikud saadeti MMilt minema

Leedu - Prantsusmaa

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA

Rahvusvaheline korvpalliliit FIBA tegi avalduse, kus teatati, et kohtunikud eksisid Prantsusmaa ja Leedu vahelises kohtumises.

Pool minuit enne normaalaja lõppu oli mänguseis 75:76 Prantsusmaa kasuks. Sl hetkel lükkas prantslane Rudy Gobert rõnga pealt minema Jonas Valanciunase vabaviske. FIBA reeglites on selline tegevus lubatud, kui pall on rõngast puudutanud. Gobert tegi seda aga nii, et puudutas selle käigus ka korvirõngast, mida pole lubatud teha.

Kohtunikud lubasid mängu jätkata ning Prantsusmaa võitis lõpuks kohtumise 78:75 jõudes edasi veerandfinaali. Leedu kukkus aga turniiril konkurentsist ning pidada jääb veel kohamäng. Leedukad süüdistasid kaotuses kohtunikku ning tegid selle kohta ka protesti.

Pühapäeva hommikul tegi FIBA avalduse, milles tunnistati kohtuniku eksimust, kuid mängu tulemust sellega ei muudeta. «Videokorduste põhjal tunnistab FIBA, et Gobert puutus rõngast ning kohtunikud eksisid. Selle tõttu ei vilista Antonio Conde, Daniel Alberto Garcia Nieves ja Leandro Lezcano tänavusel MMil enam ühtegi kohtumist.»

Tagasi üles