US Openi finaal: viis setti, viis tundi ja lõpuks ikkagi «Rafa»

Rafael Nadal pärast viimast punkti Flushing Meadowsil.

FOTO: Danielle Parhizkaran / USA TODAY Sports/Scanpix

US Openi tenniseturniiri finaalis jõudis Rafael Nadal 19. suure slämmi tiitlini, kui alistas tasavägises ning ülimalt pingelises mängus venelase Daniil Medevedevi 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4. Matš kestis neli tundi 54 minutit.

Esimesed kaks setti kuulusid Nadalile ning pärast teise seti lõppu näis, et kõik läheb nii, nagu võis eeldada ning finaal lõpeb kolme setiga. Kuid 23-aastane «Vene karu» arvas teisiti. Maailma edetabelis 4. kohale tõusev Medvedev võitles, vahetas rütmi, eksis vähem ning tõi mängu pöörde võites kaks järgmist setti ning viigistades mängu 2:2-le. Matši kolmas ja neljas sett olid kui esimese ja teise peegelpilt. 

Nii esimeses, kui kolmandas setis nähti otsustavat murret seisul 6:5 ning nii teises, kui neljandas setis sooritati vaid üks murre.

Viimane sett pakkus publikule kõike, mida tennis pakkuda suudab: põnevust, mängu ilu, uskumatuid äralööke ja võimatuna näivaid päästmisi! 

Seisul 2:2 skandeeris rahvas «Rafa! Rafa! Rafa!» juba kõrvulukustavalt ning Nadal murdis venelase pallingugeimi, hoidis seejärel oma ning murdis veelkord 5:2. 

Kuid taas leidis Medvedev lisaenergiat ning murdis omakorda Nadali pallingu, hispaanlane sai ajaviitmise eest ka hoiatuse. Seisul 5:3 mängiti tervelt 16 punkti ja 33-aastasel hispaanlasel oli venelase servil kasutada ka kaks matšpalli, kuid siiski hoidis Medvedev pallingugeimi põmmutades kaks ässa järjest! 

Seisul 5:4 «Rafa» kasuks jõudis venelane ka murdepallini, kuid publikulemmik suutis päästa ning lõpuks 6:4 viimase seti võita.

Nadal ütles pärast mängu, et tegemist oli uskumatu matšiga: « See, mis moodi Medvedevil õnnestus mängu pööre tuua, millisest seisust mängu tagasi tulla, on imetlusväärne. Usun, et Medvedevil on veel mitu suure slämmi finaali ees.»

Medevedev lõi pikaleveninud finaalis 14 ässa, tegi 75 äralööki ja tegi 57 lihtviga. Nadal lõi vaid 5 ässa ja 62 äralööki ning eksis sundimatult 46 korral, kuid võitis oma servilt koguni 77 protsenti punktidest, samal ajal kui Medvedev vaid 65 protsenti.

Nadal astus neljanda USA lahtiste tennisemeistrivõistluste võiduga ühele pulgale selliste legendidega nagu John McEnroe, Jimmy Connors, Pete Sampras ja Roger Federer, kes kõik võitnud vähemalt neli US Openi tiitlit.

19. suure slämmi võiduga jõudis Rafael Nadal vaid ühe tiitlivõidu kaugusele Roger Federerist, kel on 20. suure slämmi turniirivõitu.

Tagasi üles