Sanna Aaslav-Kaasik võitis MM-etapi

Sanna Aaslav-Kaasik kihutamas F-125 klassis

FOTO: Eesti Veemoto Liit

Pühapäeval tõmmati joon alla paadiklasside F-125 ja F-500 MM-sarjale. MM-sarja viimane etapp sõideti Tšehhis Jedovnices. Klassi F-125 MM-sari koosnes sellel hooajal kolmest etapist ja klassis F-500 sõideti kokku viis etappi. 

Eestlastest võtsid sarjas osa möödunud hooaja klassi F-125 maailma- ja Euroopa meister Erik Aaslav-Kaasik ja Sanna Aaslav-Kaasik, klassis F-500 Erko Aabrams.

Esimeses stardis sai alles 18 aastane Sanna parima lähte ja asus võistlust juhtima. Erik sai küll stardist minema aga õige pea lõpetas tema sõidu purunenud kütusepaak. Sanna läbis sõidu veatult ning võttis esimesest sõidust maksimumpunktid. Teine ja kolmas olid MM-tiitlit jahtivad poolakad Henryk Synoracki ja Sebastian Kecinski.

Teises sõidus sai esikohalt startinud Sanna kohe liidripositsiooni ja juhtis sõitu lõpuni. Teiseks tuli Todd Anderson USA-st ja kolmas oli bulgaarlane  Viktor Lubenov. Erik Aaslav-Kaasikul oli ebaõnne tehnikaga, teises sõidus andis järele mootori süüteküünal ja sõit tuli jällegi katkestada.

Kolmandas sõidus oli hulk segadust. Sanna start ebaõnnestus, kuna mootor ei käivitunud ja üks Sannat startinud mehaanikuid kukkus vette, kui püüdis veel paati stardisillalt kätte saada. Sanna haaras aeru ja tõmbas ennast stardisilla juurde tagasi, kus teistkordsel proovimisel mootor käivitus ja Sanna kihutas teistele järgi.

Sõidu lõpus lõhkus inglane Thomas Mantripp pöördepoi. Selle peale hakati kaldal lehvitama punast lippu, aga kohtunike paatides kollast.

Segaduse tagajärjel lõpetati sõit ja kuna 75% sõidust oli liidril läbitud siis kordusstarti ei antud. Viimase sõidu punktid jagati vastavalt positsioonidele punasele lipule eelnenud ringil. Sebastian Kecinski sai sõidust maksimum punktid, teine oli Lucca Finotti Itaaliast ja kolmas oli viimaselt kohalt hea stardi saanud Erik Aaslav-Kaasik.

Sanna sai viimasest sõidus seitsmenda koha punktid mis aga oli piisav, et võtta esimest korda elus klassi F-125 MM-i etapivõit.

Maailmameistrivõistluste kaksikvõit läks Poola, maailmameistriks tuli Sebastian Kecinski ja hõbemedal kuulus vanameister Henryk Synorackile. Pronksmedal rändas

hooaja alguses väga head kiirust näidanud ameeriklasele Todd Andersonile. Sanna Aaslav-Kaasik oli MM-sarja kokkuvõttes neljas ja Erik Aaslav-Kaasik kuues.

Klassis F-500 oli Erko Aabrams kokkuvõttes seitsmes.

Tagasi üles