MM-hõbe Horvaatia viigistas punase laterna vastu

Luka Modric
Luka Modric Foto: Luka Stanzl/PIXSELL / PA Images

Eelmise aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste finalist Horvaatia tegi EM-valikmängus 1:1 viigi Aserbaidžaaniga. Viik Horvaatia vastu tõi Aserbaidžaanile alles esimese punkti EM-valiksarjas.

Horvaadid alustasid mängu hästi, 12. minutil realiseeris Luka Modric penalti ja viis külalised 1:0 juhtima. Eduseis püsis 72. minutini, siis suutis kodumeeskond Tamkin Khalilzade väravast viigistada. Hoolimata 68%-lisest pallivaldamisest ja 22 üritusest Horvaatia rohkem sihile ei jõudnud ja pidi leppima ühe viigipunktiga.

Horvaatia jätkab E-alagrupis 10 punktiga liidrina. Teisel kohal paikneval Ungaril on koos 9 punkti.  Kolmandat kohta hoiab Šveits 6 punktiga, sama palju punkte on ka Walesil. Täna punktiarve avanud Aserbaidžaan jätkab viimasel kohal.

Täna õhtul võõrustab Ungari koduväljakul Slovakkia koondist. Võidu puhul tõuseksid ungarlased alagrupi liidriteks.