Inglismaal väravatesadu, Ronaldo näitas klassi Leedus

Cristiano Ronaldo on saatnud Leedu võrku järjekordse palli.

FOTO: Ints Kalnins / Reuters / Scanpix

Eile hilisõhtul peetud jalgpalli EM-valikmängud kujunesid resultatiivseteks. Suurimat väravatesadu nähti Southamptonis, kus Inglismaa alistas Kosovo 5:3, Cristiano Ronaldo vedas aga Portugali koondise Vilniuses 5:1 võiduni Leedu üle.

Mäng Inglismaa - Kosovo ei saanud õieti alatagi, kui külalised juba avaminutil Valon Berisha löögist juhtima asusid. Väljakuperemehed vastasid kiirelt: 8. minutil viigistas Raheem Sterling, 19ndal tegi Harry Kane juba 2:1. Poolaja lõpus skoorisid inglased veel kolmel korral (Mergin Vojvoda ov, kahel korral Jadon Sancho), puhkama mindi seisul 5:1 ja tundus, et mäng on tehtud.

Ent Kosovo lõi teise poolaja alguses kümne minutiga veel kaks väravat ja ajas asja uuesti põnevamaks. Jätkati lahtiselt ja oli ainult ime, et skoor rohkem ei kasvanud, eriti palju häid võimalusi jäi realiseerimata inglastel. Muu hulgas ei suutnud Kane sisse lüüa penaltit.

Samas A-grupis võitis veel Tšehhi võõrsil Montenegro 3:0. Tabel: Inglismaa 12 punkti (4 mängust), Tšehhi 9 (5), Kosovo 8 (5), Bulgaaria ja Montenegro 2 (5).

Cristiano Ronaldo näitas taas kord klassi, lüües Leedu vastu Portugali viiest väravast koguni neli. Ta realiseeris hakatuseks penalti, pooltunni lõpus jõudsid võõrustajad viigini, kuid teise poolaja keskpaigas skooris maailma paremaid jalgpallureid veerand tunni jooksul veel kolmel korral. Lisaminutil pani i-le punkti William Carvalho.

Samas grupis alisats veel Serbia võõrsil Luksemburgi 3:1. Tabel: Ukraina 13 punkti (5 mängust), Portugal 8 (4), Serbia 7 (5), Luksemburg 4 (5), Leedu 1 (5).

H-grupis sai valusa kaotuse Island, kes pidi võõrsil tunnistama Albaania 4:2 paremust. Soosikud ei vääratanud: Prantsusmaa mängis kodus 3:0 üle Andorra ja Türgi võõrsil 4:0 Moldova.

Tabel 6 vooru järel: Türgi, Prantsusmaa 15 punkti, Island 12, Albaania 9, Moldova 3, Andorra 0.

Tagasi üles