PM Hollandis. Video: Kert Toobal soovib suurtest pingetest hoiduda

Eesti võrkpallikoondis jõudis äsja Hollandisse, kus alustab ülehomme EM-finaalturniiri kohtumisega maailmameister Poola vastu. «Et alagrupist edasi pääseda, peame näitama selle suve parimat võrkpalli,» lausus meeskonna kapten Kert Toobal.

Meeskond alustas teed varahommikul Tallinnast, tegi vahepeatuse Amsterdamis, kust  bussisõit viis juba Rotterdami. Sadamalinnas peetakse kolm esimest alagrupiheitlust Poola, Montenegro ja Tšehhiga, seejärel kolitakse Amsterdami, kus minnakse vastamisi võõrustaja Hollandi ja Ukrainaga. Et täita esimene eesmärk ehk pääseda play-off'i, tuleb alagrupis mahtuda nelja parema hulka.

«Vaatad vahel kalendrisse ja näed, et suur turniir tuleb järjest lähemale. Eks meile tuletatakse seda ikka meelde ka. Nüüd oleme siin kohal ja liigume juba selgelt võistlusrütmis,» lausus Eesti koondise 40-aastane kapten, koos Ardo Kreegiga kõigil viiel EM-finaalturniiril osalenud Kert Toobal.

Toobal ja paljud tema meeskonnakaaslased on selgelt välja öelnud, et soovivad senised tulemused üle mängida ehk jõuda veerandfinaali. Kuid sihile soovitakse läheneda samm-sammult.

«Võtaks esialgu rahulikumalt, üks mäng korraga. Ei taha meeskonnale survet peale panna. Esimene eesmärk on alagrupist edasipääs, siis vaatame juba edasi. Et sinna jõuda, peame mängima selle suve parimat võrkpalli,» toonitas Toobal.

Ta usub, et ollakse kindlasti paremas löögihoos kui viimastes ametlikes kohtumistes, kui kodusel Kuldliiga finaalturniiril kaotati Türgile ja Hollandile. «Oleme kordades rohkem koos harjutada saanud ja teinud korraliku ettevalmistuse. Kuldliiga eel oli olukord ses suhtes hoopis teistsugune. Nüüd aga ootab meid ees pikk ja füüsiliselt koormav turniir. Kui püsime terved, on kõik võimalik.»

Et alagrupi selge soosiku, maailmameister Poolaga tuleb vastamisi minna kohe avapäeval, selles ei näe Toobal suurt vahet.

«Loodan, et oleme meeskond, kel juba piisavalt kõvade mängude karastust. Poola pole pidanud ühtegi kontrollmängu ja võtab alagrupiturniiri kui üht osa ettevalmistusest. Nad ei hakka midagi katsetama või proovima uusi mehi, vaid tulevad parimate jõududega. Peame olema valmis, et nad mängivad seisusele kohaselt maailma parimat võrkpalli. See ei tohi meid rööpast välja lüüa. Aga neli järgmist kohtumist on meile need kõige tähtsamad,» vaatas kapten ette lähipäevadele.

Postimees.ee ja Kanal 12 teevad kõikidest Eesti koondise EM-finaalturniiri kohtumistest otseülekande. Esimene mäng Poolaga algab reedel kell 18.

Tagasi üles
Back