PM Türgis. M-Spordi pealik: Tänak on hea mehaanik, see tuleb Türgis kasuks

Ott Tänak 2018. aasta Türgi rallil.

FOTO: OZAN KOSE / AFP

M-Spordi pealiku Richard Milleneri sõnul on Ott Tänaku väljavaated maailmameistritiitlile suurepärased, kuid eestlase jaoks on tähtis Türgi rallilt punktid kirja saada.

«Punktiseisu vaadates piisaks Otile tõenäoliselt lihtsalt auto turvaliselt finišisse toomisest, aga see on raskem ülesanne kui tundub. Türgis on tema jaoks oluline punktidel lõpetada, aga siin võib kõike juhtuda. Tema õnneks on ta hea mehaanik,» rääkis Millener.

Teadupärast sooviks Millener ja M-Sport järgmisel hooajal Tänakut nende värvides sõitmas näha. Et aga eestlast palgata, vajaks M-Sport Fordi tehaselt suuremat rahalist tuge. Seda aga ei paista tulevat.  

«Selles suunas pole mingisugust liikumist. Peaksime Oti palkamiseks ise eelarve kokku saama, aga see on M-Spordi jaoks väga raske ülesanne. Kulutasime kahel aastal Sebastieni peale üsna palju, aga peame mõtlema ka ärilisele poolele. Meie juures töötab palju inimesi, meil pole võimalik kõik vahendid ühe inimese peale mängida,» rääkis Millener.

Kas see tähendab, et M-Sport on Tänaku allkirja jahtimise mõttes mängust väljas? «Mitte päris, aga olukord on väga raske,» kinnitas tiimipealik.

Järgmisest aastast rääkides tõi Millener välja, et sooviks võimalusel MM-sarjas kolme autoga osaleda, ent päris oma vahenditega see võimalik pole. «Oleks tore kolme autoga väljas olla, aga meil ei ole endal selle jaoks eelarvet. Me ei pea ilmtingimata kolme autoga välja tulema, aga konstruktorite arvestuse mõttes tuleks see kasuks.»

Tagasi üles