Vuelta 18. etapi võitis Tanel Kangerti meeskonnakaaslane, Quintana kaotas aega

Sergio Higuita ületamas finišijoont

FOTO: OSCAR DEL POZO / AFP

Hispaania velotuuri 18. etapi võitis kolumblane Sergio Higuita (EF Education First). 22-aastase ratturi jaoks oli see esimene suurem võit profiratturina.

Oma esimest suurtuuri sõitev kolumblane kuulus jooksikute hulka etapi algusest saati. Hiquita oli täna ainus mees, kel õnnestus lõpuni ette jääda - kolumblane pidas vastu teda jälitanud grupi rünnakule nii lõputõusul ja sellele järgnenud laskumisel. Liidrit jälitanud gruppi kuulusid üldarvestuses kõrgetel kohtadel paiknevad ratturid. Teisena lõpetas üldliider sloveen Primoz Roglic (Team Jumbo-Visma), kes kaotas võitjale 15 sekundiga. Kolmas oli Rogliciga sama aja saanud hispaanlane Alejandro Valverde (Movistar). Järgnesid  poolakas  Rafal Majka (Bora-Hansgrohe ; +0.15) ja Miguel Angel Lopez (Astana; +0.17). 

Velotuuri üldliidrina jätkab endiselt sloveen Roglic (Jumbo-Visma). Tänase etapi järel tõusis taas teisele kohale kolmanda lõpetanud Valverde, kes kaotab üldarvestuses sloveenile kahe minuti ja 50 sekundiga. Enne tänast päeva teisel kohal paiknenud kolumblane Nairo Quintana kaotas Roglicile ühe minuti ja 16 sekundiga ning langes üldarvestsues kolmandaks.  Kolumblane kaotab liidrile 3 minuti ja 31 sekundiga.

Tänavusel Hispaania velotuuril jääb veel sõita kolm etappi.

Tagasi üles