Rahvuste Supermotol esindab Eestit Vihur Motospordi meeskond

Patrick Pals nr 22 ja Prants Pals nr 10.

FOTO: Margus Almers

Tänavusel Rahvuste Supermotol, mis toimub 22. septembril Prantsusmaal Carole'is, esindavad Eestit kolm Vihur Motospordi sõitjat – Prants ja Patrick Pals ning Alex Vetkin.

Prants Pals läheb Eestit esindama üheksandat, tema vend Patrick kaheksandat korda. Vaid 16-aastane Vetkin pääseb suurvõistlusele aga esmakordselt.

Pariisi külje all asuv Carole'i rada, kus viimati toimus Rahvuste Supermoto 2017. aastal, on Prants Palsi sõnul võrreldes Eesti radadega tunduvalt kiirem ja laiem. «Seal on pikad sirged ja laiad kiired kurvid,» ütles Prants Pals ja jätkas: «Raja teeb eriti põnevaks see, et seal on kaks erinevat krossilõiku.» Rahvuste Supermotol on temal ja vennal Patrickul võimalus võistelda TM Factory Racing Teami tsiklitega, mis annab Carole'i kiirel rajal kindlasti suurema eelise. «Ootan selle tsikliga sõitmist suure huviga, kuna sellist vōimalust iga päev ei tule,» rääkis Pals.

Patrick Pals kaitses ka tänavu edukalt Eesti meistritiitlit klassis S1 ning saavutas Euroopa meistrivõistlusetel tugeva 10. koha (32 sõitja hulgas).

«Lähinädalatele ootavad ees kõvad trennid krossirattaga, et parandada võhma ja saavutada kätele suurem vastupidavus,» selgitas Prants Pals. «Paraku ei ole sel aastal nädal varem Euroopasse treenima võimalik minna, tuleb koduste tingimustega hakkama saada. Läinud hooaeg läks väga hästi, saavutasin Eesti meistrivõistlustel klassis S1 teise koha ja olen sellega vâga rahul. Meistritiitel jäi küll paari punkti kaugusele, aga kiiruse üle ei saanud nuriseda,» lisas ta.

Jäärajaga alustanud gümnaasiumiõpilane Alex Vetkin tegeleb supermotoga kolmandat aastat. «Tunne enne esimest nii suurt rahvusvahelist võistlust on hea ja valmistan ette rohkem füüsilist vormi,» ütles tänavune supermoto Eesti ja Balti karikavõitja klassis S4 Vetkin. «Selle hooajaga olen ise vägagi rahul, treenisin rohkem asfaldi osa, et järgmisel aastal oleks parem põhi S1 klassis,» avaldas Vetkin järgmise hooaja mõtteid.

Selle aasta rahvuskoondis erineb sellepoolest, et enam ei minda Eestist kohale oma tsiklite ja muuga, vaid mootorrattad saadakse kohapeal olevatest maailmaklassi supermototiimidest. Prants ja Patrick Pals sõidavad TM tehasetiimi tsiklitega ja Alex KTM MTR tiimi mootorrattaga. Hea tulemuse sooritamiseks on kõik vajalik olemas ja jääb üle lisada vaid endapoolne pingutus ja võitlustahe.

Tagasi üles