Kalev/Cramo kaotas kontrollkohtumises Leedu klubile

Aigars Škele
Aigars Škele Foto: Raul Mee

Valitsev Eesti korvpallimeister BC Kalev/Cramo kaotas Leedus peetud kontrollmängus Prienai meeskonnale 70:73. Kalev pidas kohtumise ainult kaheksa mehega.

Kalev jäi kohe esimese veerandaaja järel suurde kaotusseisu, leedukad võitsid veerandaja koguni 22:7.  Teisel veerandajal tuli valitsev Eesti meister mängu tagasi, veerandaeg võideti 12 punktiga ja poolaeg kaotati 35:38. Edasine kohtumine mäng möödus punkt-punkti mängus. 5 minutit enne veerandaja lõppu pääses Kalev 66:61 ette, kuid vastu tuli võtta siiski 70:73 kaotus.

Kalevi parim oli ameeriklasest mängujuht Antino Jackson 20 punktiga. Janari Jõesaar lisas 17 punkti, Kristjan Kitsing toetas 11 punktiga. Võitjate parim oli eelmisel hooajal Tartus mänginud Arnas Velicka 21 punkti ja  10 lauapalliga.

Korvpall24.ee andmetel oli Kalevi väike rotatsioon tingitud vigastustest. Põlveprobleemide tõttu ei hakatud riskima Tanel Kurbase ja Dwight Coleby mängitamisega. Martin Dorbekul andis tunda selg ning sootuks koju jäi Zach Smith, kes Kaunase Žalgirise vastu käeluu murdis.

Homme seisab kalevlastel ees kohtumine BC Rytasega.