Liider Lappi: 17 sekundit pole mingi edu, proovime edaspidi samasugust kiirust näidata

Esapekka Lappi.

FOTO: LAVadinho / imago images / PanoramiC

Türgi ralli liider on mõnevõrra üllatuslikult Citroni sõitja Esapekka Lappi, kes edestab teisel kohal olevat meeskonnakaaslast Sebastien Ogier’d 17,7 ja Hyundaiga kihutavat Thierry Neuville’i 18,4 sekundiga.

Kui konkurendid olid rehvipurunemiste ja muude probleemide küüsis, siis Lappi läbis ränkraske reedese võistluspäeva sisuliselt puhaste paberitega. «Mul on kogu aeg nägu naerul,» lausus lendav soomlane hooldusalas WRC All Live’i otse-eetris.

«Hea on siin hooldusalas olla. See oli raske päev, sest teedel on nii palju kive. See on pöörane! Lihtsalt sõidan neile otsa, aga olen üpris üllatunud, et meil oli draamavaba päev. Auto toimib hästi. Sellel rallil ei saa kunagi maksimaalselt pingutada. Kiirus on hea ja siiani on kõik hästi. Ma tavaliselt ei ole sellistel rallidel konkurentsivõimeline, aga seekord on teistmoodi. Pean sellega rahul olema.»

Karjääri teist rallivõitu jahtiv Lappi ei saa end ülemäära kindlalt tunda, sest tiitlinõudlejad on selja taga ja võib-olla tuleb ka meeskonnakaaslast aidata. «Laupäeval on mul samasugune strateegia. Proovime edaspidi samasugust kiirust näidata. 17 sekundit pole siin mingi edu, aga boonus on see, et meie edestame neid,» muigas soomlane.

Tagasi üles