Korvpalli MM. Paradiisist põrgusse: USA purustas Poola, kuid uuendas halba rekordit

USA peatreener Gregg Popovich.
USA peatreener Gregg Popovich. Foto: Ye Aung Thu / AFP

Täna pidas USA korvpallikoondis enda viimase kohtumise Hiinas toimuval MMil. Poola alistati seisuga 87:74, mis andis neile kokkuvõttes seitsmenda koha.

Kaotus polnud Ameerika kossustaaridele täna valikuvõimalus, seega alustati matši hoogsalt ning juba poolajaks säras areeni tulikirjal 47:30. Kolmandal veerandajal suutsid poolakad kaotusseisu küll vähendada, kuid lõppsõna jäi siiski USAle. Gregg Popovichi hoolealused võitsid viimase vaatuse tulemusega 24:19.

Palju jutuainet tekitanud turniiri lõpptulemuseks jäi ameeriklastel seitsmes koht, mis tähistab koondise uut negatiivset saavutust. Viimane «halb» koht pärineb 2002. aasta MMilt, kui platseeruti kuuendale positsioonile.

USA parim mängumees oli Donovan Mitchell, kelle nimele kanti 16 punkti. Talle järgnesid Joe Harris (14), Khris Middleton (13) ning Derrick White (12). Poola resultatiivseim oli Mateusz Politka 18 silmaga.

Päeva teises kohtumises selgitavad välja 5.-6. koha Serbia - Tšehhi vastasseis. Finaal peetakse homme Argentina ja Hispaania vahel. 3.-4. koha mängus heitlevad Prantsusmaa ning Austraalia.