Tyson Fury alistas rootslase ning jätkab võitmatuna

Tyson Fury.

FOTO: STEVE MARCUS / REUTERS

Täna peeti Las Vegases raskekaalu poksimatš, kus kohtusid Suurbritannia poksikuulsus Tyson Fury ja rootslane Otto Wallin. Marulisest heitlusest väljus parimana suursoosik Fury.

31-aastane Fury läks võitlusele vastu enesekindlalt ning lootis kerget võitu, kuid jumalal olid hoopiski teised kavatsused. Rootslane osutas britile lausa nii kõva vastupanu, et õhus oli tunda šokktulemuse hõngu.

Wallin tõestas enda väärtust juba kolmandas raundis, kui virutas võimsa obaduse, mis tekitas Fury kulmu juurde verise haava. Kuuendas raundis oli mitu ohtlikku olukorda, kus britil oli raskusi keskendumise ja rivaali löökide blokeerimisega. Võikast silmahaavast häirituna, pidi Fury arsti veenma, et suudab kohtumist jätkata.

Alates seitsmendast vaatusest tuuled pöördusid ning Mustlaskuninga hüüdnime kandev inglane hakkas domineerima. Varasem ebakindlus oli kadunud ja see kajastus ka areenil nähtust. Matš lõppes kohtunike otsusega, kes määrasid punktidega 116:112, 117:111, 118:110 võidu Furyle.

«See oli suurepärane võitlus. Ma sain tugeva löögi vastu silma ja see muutis oluliselt kohtumise kulgu,» sõnas Suurbritannia äss. «Need olid väga head 12 raundi. Wallin oli karm. Tema varasem seeria oli 20:0 ehk ta ei osanud kaotada, aga mina olin lõpuks parem mees,» jätkas sportlane vastase tunnustamist.

Vägeva vaatemängu pakkunud Wallin tunnistas, et jättis areenile endast maksimumi. «Tegin endast kõik oleneva ning andsin parima, kuid Fury on tõeline tšempion. Mitte keegi ei saa kahelda minu võitlejahinges,» kommenteeris rootslane. 

Karjääri jooksul 29 võitu teeninud Tyson Fury läheb järgmisena suure tõenäosusega vastamisi Deontay Wilderiga. Otto Wallini senine statistika on 20 võitu ja üks kaotus (tänane).

Tagasi üles