Korvpalli MM. Prantsusmaa alistas Austraalia ja teenis pronksmedali (1)

Prantslased saavutasid MMil kolmanda koha.
Prantslased saavutasid MMil kolmanda koha. Foto: Jayne Russell / ZUMAPRESS.com

Hiinas toimuv korvpalli MM on jõudnud lõpusirgele ning enne suurt finaali madistasid 3.-4. koha pärast Prantsusmaa ja Austraalia, millest esimesed väljusid võitjatena tulemusega 67:59.

Matš oli väga tasavägine, sest esimesed kaks veerandaega võitis Austraalia rahvuskoondis. Pärast poolaega tegid prantslased vastavad korrektuurid ja ei jätnud vastastele võimalustki.

Pronksmedalistide parim oli 19 punktiga Nando De Colo, talle järgnes Evan Fournier 16 silmaga. Nicolas Batum viskas koos Andrew Albicyga üheksa punkti. Austraalia ründemängu vedas Joe Ingles 17 silmaga, Patty Mills lisas 15 punkti.

Kui prantslaste jaoks oli tänane medal juba järjestikuselt teine, siis austraallased jõudsid koondise ajaloos nii kaugele alles esimest korda. Olümpiamängudel on kängurumaa kossuässad pidanud neli pronksikohtumist, kuid kurval kombel alati kaotajaks jäänud.