Eesti on Baltikumi parim golfiriik

Eesti golfivõistkond
Eesti golfivõistkond Foto: Eesti Golfi Liit

Täna Pärnu Bays tuult ja vihma trotsinud Balti riikide parimad golfimängijad selgitasid omakeskis välja esmakordselt toimunud Baltic Champions Cupi paremusjärjestuse. Ootamatult kindlalt kuulus võit Eestile, kes alistas Läti koondise 8,5:3,5 ja Leedu 10:2. Teise koha sai Läti, kes alistas Leedu 9,5:2,5.

Võistkonda kuulus igast riigist 12 mängijat, neist 6 mees- ja 6 naismängijat. Kutse koondisse said erinevate vanuseklasside oma riigi meistrivõistluste parimad mängijad. Vaadates mängijate tasemenäitajaid ehk händikäppe enne võistlust, võis eeldada põnevat duelli Eesti ja Läti vahel ennekõike, kuid Eesti võistkond tegi rasketes oludes võimsa esituse ning jättis võidukarika ülikindlalt koju. Võistluskomitee hommikuse otsuse tõttu lühendati võistlus keeruliste olude sunnil üheksarajaliseks match playks.

Võitnud Eesti võistkonda kuulusid: Carl Hellat (Eesti MV 2. koht), Ken-Marten Soo (Eesti MV 3. koht), Markus Varjun (U18 MV 3. koht), Tarmo Kivi (Mid-amatööride meister), Benno Maaring (50+ MV 3. koht), Peep Pira (60+ MV meister), Anete Liis Adul (Eesti MV meister), Mariliis Palm (Eesti MV 4. koht), Triin-Marleen Ustal (U18 MV 4. koht), Kristel Ulla (Mid-amatööride meister), Laura Kämäräinen (50+ MV meister) ja Margarita Ross (60+ MV meister).