PM Hollandis. Mirko Fasini – mees, kes eelistas Saaremaad kodusele Itaaliale

Eesti meeste võrkpallikoondise ja tulevast hooajast ka Saaremaa VK füüsilise ettevalmistuse treener.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Uuest klubihooajast liitub Mirko Fasini Eesti karikavõitja Saaremaa VK-ga. 48-aastane füüsilise ettevalmistuse treener jutustab, kuidas ta otsuseni jõudis.

«Kui kunagi ammu Eestisse tööle tulin, hakkas Andres Toobal minuga saare murrakus rääkima. Umbe hea, möök ja nii edasi. Mitu saarlastest mängijat on kirjeldanud, kuivõrd saarlased mandrirahvast erinevad. Mõne aja eest küsis Rauno Tamme (Saaremaa VK ainuke koondislasest nurgaründaja – toim) lihtsalt naljaviluks muu jutu sees: tuled siis meile?» kerib Fasini ajaratast tagasi.

Lõpuks sai naljast tõsi. «Rääkisin klubi mänedžeri Hannes Sepaga. Kuulasin tema mõtteid, tutvustasin oma soove ja nägemust. Ka reegleid. Leidsime alates esimesest vestlusest suurepärase mõistmise. Kõigest on tunda, et klubi tahab areneda ja on valmis sellesse panustama. Mul oli ka võimalusi jääda kodule lähemale – sain kutse Veronast ning üks korvpalliakadeemia pakkus koguni kolmeaastast lepingut –, aga tundsin, et Saaremaa projekt köidab mind kõige rohkem. Ootan seda koostööd suure põnevusega.»

Kõikjal, kus Fasini on viimasel viiel aastal võõrsil töötanud, on ta palunud tööandjalt võimalust lähtuda mudelist «kaks nädalat klubi juures, kaks nädalat kodus.» Nii lepiti kokku ka Saaremaaga.

«Naine ja kaks last ootavad mind Itaalias. Nemad vajavad mind ja mina neid. Olen kogenud, et säärane ajajaotus muudab ka töö efektiivsemaks. Kogu aeg samas ringis viibides mõtled ainult ühtmoodi. Vahepeal eemal olles õpid asju nägema ja tegema veidi teisiti. Lisaks vaimne värskus, mis on ääretult oluline.»

Tagasi üles