Kregor Zirk: ujumist ootab ees uue ajastu algus

Kregor Zirk

FOTO: Kregor Zirk

Oktoobris saab alguse ISL ehk International Swimming League (Rahvusvaheline ujumisliiga), mida on kutsutud ka ujumise uue ajastu alguseks. Tegemist on tiimide vahelise võistlusega, millel on kolm etappi ning finaalujumine. 

Põnevaks teeb võistluse asjaolu, et võistlus toimub tiimide vahel, mitte individuaalsel tasandil ning võistlustules on üle maailma vaid kaheksa tiimi – neli USAst ja neli Euroopast. 

Kregor Zirk, kes esimese ja hetkel ainukese Eesti ujujana võistlustel osaleb, esindab ujumisklubi Energy Standard. «ISLi näol on tegemist tõeliselt suure sammuga ujumisringkonnas. Kui muidu on ujumine individuaalne spordiala, siis ISLi formaat seisneb tiimide vahelises heitluses, kus iga ujuja toob võistkonnale punkte,» rääkis Zirk. 

Ta lisas: «Ujumises on praegu huvitavad ajad ja aina rohkem otsitakse uut väljundit, et spordiala ka pealtvaatajate jaoks põnevamaks muuta.» Kregor usub, et ISL toob ujumisele juurde nii rohkem fänne, meedia tähelepanu kui ka sponsoreid.

«ISL võib muuta ujumist kui spordiala pikas plaanis väga palju ja seda positiivses võtmes,» oli Zirk kindel. Eestlane ujub ISLil 100 m liblikat, 200 m liblikat ning ka mõned teateujumised. «Eesti ujumine saab kindlasti sellest formaadist eeskuju võtta ja loodetavasti ka tulevikus midagi sarnast luua. Eesti tippujujate jaoks tähendab ISL võimalust alustada profikarjääri ja hakata teenima palka,» sõnas Zirk.

ISLi jaoks loodi kaheksa tiimi, kellest neli on USA ja neli Euroopa tiimid. «Iga tiim koosneb liidritest ja treeneritest, kes panevad kokku grupi maailma parimatest ujujatest. Ma arvan, et kui ujuja ja klubi saavad ISList osa võtta, siis see tähendab tõesti väga palju, sest sinna pääsevad ainult maailma parimad,» lisas Zirk. Ühes tiimis on 12 mees- ja naisujujat, mis näitab, et tegemist on tõesti kõrgetasemelise võistlusega.

ISL on sõlminud Eurospordiga kaheaastase lepingu, seega on fännidel võimalik võistlusele ka teleri vahendusel kaasa elada.

Zirki klubi Energy Standard osaleb järgmistel ISLi etappidel:

5.–6. oktoobril Indianapolis

12.–13. oktoobril Napolis

23.–24. novembril Londonis

Finaal toimub Las Vegase pop-up ujulas 20.–21. detsembril.

Tagasi üles