Citroen kaalub Walesi ralliks põhjalikku arendust

Sebastien Ogier Türgi rallil.

FOTO: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Citroeni rallimeeskond teeb sel nädalavahetusel kolmepäevase testi, mille järel on sõitjatel võimalik otsustada, kas minna Walesi rallile vastu uuendustega või mitte.

Testimisel osalevad kuuekordne maailmameister Sebastien Ogier, tema tiimikaaslane Esapekka Lappi ning Citroeni testisõitja Eric Camilli.

Citroen on testitavaid uuendusi arendanud juba tükk aega. Lisaks vedrustusele on tehtud tööd ka auto alusraami ja diferentsiaaliga. Esialgu taheti uuendustega välja tulla Soome ralliks.

Kas uuendused ka kasutusele võetakse, sõltub puhtalt sõitjatest. «Uuendused on seotud vedrustuse, auto alusraami ja diferentsiaaliga. Kui nendest uuendustest on Walesi ralliks kasu, siis võtame need ka kasutusele,» rääkis meeskonna pealik Pierre Budar.

Uuendused peaksid teoorias parandama Citroeni veojõudu ja haarduvust. «Kui me uuendused käiku võtame, on tegu üsna suure sammuga. Need osad on värske homologeeringuga,» jätkas Budar.

Kolm etappi enne hooaja lõppu on autoralli MM-sarja liider Ott Tänak, kellele Citroeni esisõitja Ogier kaotab 17 punktiga.

Walesi ralli suutis Citroen viimati võita 2010. aastal, kui pjedestaali kõrgeimale astmele tõusis Sebastien Loeb. Viimane poodiumikoht pärineb Citroenil Kris Meeke’i esituses 2015. aastast, kui põhjaiirlane lõpetas ralli teise kohaga.

Samas on Ogier suutnud Walesi ralli võita koguni viiel korral, viimane võit pärineb tal eelmisest aastast. Walesi ralli sõidetakse oktoobri esimesel nädalavahetusel.

Tagasi üles